• @cen_f has edit permissions
  • @cen_regp has edit permissions
  • @ALL has read permissions
  • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions

Lenka Španihelová

lenka_spanihelova.jpg

Lenka Španihelová (*19. dubna 1984) pochází z Valašského Meziříčí a od roku 2014 žije v Pardubicích.

Vystudovala Střední průmyslovou školu mlékárenskou v Kroměříži obor analýza potravin. Vysokou školu vystudovala v Praze, bakalářský obor sociální a pastorační práce na Evangelické teologické fakultě Univerzity Karlovy, magisterský obor sociální pedagogika na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Během studia se věnovala práci se seniory v České Alzheimerovské společnosti, práci s lidmi s duševním onemocněním ve společnosti Vida a práci s ohroženou mládeží v organizaci Barevný svět dětí.

Po ukončení studia nastoupila jako ředitelka nově vzniklé grafické sociální firmy Maturus, o.p.s., která zaměstnává osoby se zdravotním postižením a úzce spolupracuje s Jedličkovým ústavem a školami.

V současné době je na mateřské dovolené se dvěma dětmi. Zabývá se jako dobrovolník organizováním dobročinných sbírek - sbírka pro uprchlíky, vánoční krabice pro děti z ohrožených rodin a veřejné aktivity - zapojení do iniciativy Milion chvilek pro demokracii.

K Pirátům se připojila oficiálně v lednu 2018 při zakládání Pardubických Pirátů a v současnosti je žadatelkou o členství.

Její téma je především sociální politika a zapojení občanů do veřejného života.

© Piráti, 2022. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.
lide/lenka_spanihelova.txt · Poslední úprava: 10.05.2018 13:24 autor: Ondrej.Karas