• @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • virtual_user má oprávnění vytvářet
  • @ALL má oprávnění číst
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Mgr. et Bc. Karel Světnička

karel_svetnicka.jpg

Mgr. et Bc. Karel Světnička s trvalým bydlištěm v Havířově, ale nyní díky víceletému působení na Právnické fakultě UK více v Praze. Příznivec pirátů nabízející své zkušenosti a znalosti.

Za totality umožněno jen vystudování SPŠ Stavebních hmot v Hranicích. Tomu odpovídalo i zaměstnání s řízením většího množství lidí v nepopulárních oborech: Vrchní mistr směny v Panelárně a Stavbyvedoucí hlavní stavební výroby. VŠ jsem studovat nesměl – já i rodina jsme se otevřeně vyjadřovali ke komunistickému zřízení. Proto taky nyní po otci jsem člen Konfederace politických vězňů a sám žádám o uznání III. odboje.

  • Po roce 1989 napřed práce v koordinační centrum Občanského fóra v Ostravě, poté vedení privatizační sekce při malé privatizaci v okrese Karviná.
  • Leden 1992 – červen 1993: kontrolor Ministerstva státní kontroly ČR. Následně ze zákona kontrolor Nejvyššího kontrolního úřadu. Tato činnost byla až do konce května 2007, kdy bylo zrušeno mé pracovní místo na detašovaném pracovišti v Ostravě. Ve skutečnosti jsem byl vyhozen poté, co jsem se nenechal uplatit a trval na svém nálezu zadokumentovaného podvodu u výběrového řízení ve veřejné zakázce. Nebyl jsem zbaven mlčenlivosti, abych to oznámil Policii – bylo mi to vedením NKÚ písemně zakázáno. Od té doby se soudím s NKÚ o neplatnost výpovědi. Díky znalosti zákulisí NKÚ jsem pak pomohl k vyhazovu tehdejšího prezidenta NKÚ Františka Dohnala (viz články na www.idnes.cz). V této době po špatných postupech lékařů jsem se stal invalidním – omezení pohybu.

Další vzdělávání až po roku 1989.

  • Právnická fakulta MU Brno – bakalářské studium oboru Místní správa.
  • Právnická fakulta ZČU v Plzni a na UK v Praze – magisterské studium.
  • V současnosti také dokončuji závěrečnými státními zkouškami VŠ studium politologie na FSV UK, kde jsem absolvoval 2 odborné celosemestrální studijní stáže na Jagellonské univerzitě v Krakowě – první na základě mezivládní dohody, a dále semestr dotovaný z EU. V obou případech jsem studoval na Fakultě politologie a mezinárodních vztahů, včetně účasti na aktivitách Centra mladých diplomatů. Studoval jsem problematiku společné soudobé historie a politologie včetně dění v době ekonomické transformace u nás i v Polsku.
  • Na VŠE (obor Regionalistika a veřejná správa) mi chybí dokončit 3 poslední předměty a pak závěrečné státní zkoušky.

Nyní také ve třetím ročníku na doktorandském studiu na Katedře správního práva a správní vědy na právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze.

Praktické zkušenosti z kontrol i odborných analýz na NKÚ, a také znalostí z mých studií jsem uplatnil i v různých odborných připomínkách v některých výborech Sněmovny i Senátu Parlamentu ČR. Rovněž některé materiály užila vláda. Také své zkušenosti užívám k nezávislému publikování u nás i v Polsku a také na svém blogu (viz níže)

Nabízím Pirátům své znalosti a zkušenosti – to jsem zatím žádné politické straně nenabídl.

http://karelsvetnicka.blog.idnes.cz/

© Piráti, 2018. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.