• @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • virtual_user má oprávnění vytvářet
  • @ALL má oprávnění číst
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění
Umístění: Hlavní stránka » Lidé » Josef Soumar

Josef Soumar

josef_soumar.jpg

Narodil jsem se 7. srpna 1985 v jihočeském městě Písku, kde v současné době s rodinou žiji a podnikám zároveň.

Vystudoval jsem zde Obchodní akademii a posléze i Jazykovou školu. V průběhu studia jsem se zaměřil na oblast správy osobních a podnikových financí, účetnictví a daně. Od roku 2006 podnikám na finančním trhu, kdy lidem spravuji jejich osobní, rodinné i podnikové finance. Po několika letech praxe jsme s kolegy založili vlastní firmu Finančníci s.r.o.

Mám rád čísla a podložené postupy. Věnuji se zpracování finančních analýz, sestavuji cash flow, tvořím finanční plány a posudky. V uplynulých letech jsme s kolegy dokončili práci na komplexním školení finanční gramotnosti, kterou prezentujeme žákům a studentům škol. Téma finančních znalostí je jedním ze 4 důležitých bodů naší firmy a o zdokonalování vědomostí mají zájem i zaměstnavatelé a jejich zaměstnanci vybraných firem. Samozřejmostí jsou důležité certifikace České národní banky a stálé vzdělávání v oblasti peněz a financí.

Mám rád vše, co se točí okolo vědy, přírody a techniky (úroveň: obdivovatel/nadšenec), podporuji kritické myšlení a plnou transparentnost veřejných financí.

O politiku se zajímám od útlého dětství, kdy jsme s mým strýcem a rodinou vedli dlouhé diskuse o transparentnosti, vývoji politiky 90. let a milénia, výběrových zakázkách a kvalitě veřejných činitelů na regionální i celorepublikové úrovni. I proto jsem původně přišel mezi Piráty, na jaře roku 2014, kde sdílím pirátské hodnoty liberální demokracie, zejména jasnou transparentnost, svobodu přístupu k informacím a aplikaci inovací, digitalizace a pokroku 21. století do veřejné správy.

Ve volebním období 2014 - 2018 jsem byl členem finančního výboru města Písku. V roce 2017 jsem kandidoval do sněmovních voleb jako člen Pirátské strany za krajské sdružení Jihočeský kraj. Od října 2018 jsem zastupitel města Písku a předseda finančního výboru pro volební období 2018 - 2022.

Mám poměrně dobré logické a analytické smýšlení, mám rád řád a systém. Mezi mé zájmy patří sport (cyklistika, fitness, týmové hry), hudba a hra na bicí, lukostřelba, finance a samozřejmě politické dění.

——————————————————————

Místopředseda místního sdružení Pirátské strany - Piráti Písecko

Místopředseda krajského sdružení Pirátské strany - Jihočeský kraj


Zastupitel a předseda finančního výboru - Město Písek


© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.