• @cen_f has edit permissions
  • @cen_regp has edit permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions
  • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions
  • lukas_novy has no permissions

Josef Kocourek

Josef Kocourek (* 21. května 1964 v Praze) jsem řadový členem od 19.4. 2018 a působím v MS Praha 11. Na Jižním Městě žiji přes 10 let a to v té samé ulici, kde jsem již bydlel v letech 1977 - 1985.

Vystudoval jsem SOU Spojů jako mechanik pro vnitřní zařízení. Ve svém oboru jsem pracoval pouze do začátku vojenské služby. Po vojně jsem nastoupil na metro C jako elektromechanik. Poté jsem odešel s rodinou do Jižních Čech do Bohdalína, kde jsem v JZD nastoupil dráhu elektrikáře. Po revoluci jsem pomáhal založit místní skauty a vedl oddíl vlčat. V roce 1991 jsem se s rodinou vrátil do Prahy. Nadále jsem zůstal se skauty v kontaktu. Jako jeden z vedoucích jsem se zúčastnil 12 táborů. V Praze jsem také pracoval s dětmi - jako trenér minižáků házené (cca 8 let).

Co se týče profesního života, po návratu do Prahy jsem prošel několika firmami, kde jsem se postupně vypracoval na hlavního elektrikáře. Jelikož ani v této pozici jsem se nezbavil dojmu nedocenění, odešel jsem na údržbu a v současné době pracuji jako provozní dispečer v GPE s.r.o. ve Strašnicích.

Piráty sleduji zpovzdálí od jejich založení, když to šlo, tak jsem je vždy volil. Někdy kolem vánoc 2017 jsem se rozhodl stát příznivcem PS. Po zřízení facebooku jsem zjistil, že se na Praze 11 formují piráti. Tak jsem je kontaktoval na jejich schůzce. Mé aktivity přirozeným vývojem vyústily ve vstup do PS.

Zajímá mě budoucnost Jižního města a proto sleduji komunální politiku, především vývoj dopravy a výstavby.

Mám rád filmy a hudbu napříč žánry, sci-fi, jsem členem speleologické společnosti při ZO Tetín.

© Piráti, 2020. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.