• @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • virtual_user má oprávnění vytvářet
  • @ALL má oprávnění číst
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Jiří Kadeřávek

jiri_kaderavek.jpg Jiří Kadeřávek se narodil v roce 1970 v Brně. V současné době žije na okrese Brno-venkov a pracuje v Brně. Je manželem a otcem čtyř dětí. Absolvoval elektrotechnickou fakultu Vysokého učení technického v Brně a je profesí programátor, analytik a manažer. V roce 1998 založil společnost WebStep, s.r.o., která se zaměřuje na implementaci open-source technologií v prostředí malých a středních firem. Občas přispívá pro internetový deník Britské listy.

Zajímá se o vše, co vzbuzuje lidskou zvídavost a vyžaduje analýzu a řešení komplexních problémů, zejména pak mimo IT o historii, politiku, ekonomii, společnost, lidské myšlení, udržitelný rozvoj, soběstačnost, kryptoměny, zahradničení a fotbalovou mládež :)

19.4.2009 inicioval veřejnou výzvou založení České pirátské strany. Jako její zakladatel a spolutvůrce programových cílů strany a jejích stanov postupně působil v přípravném výboru, jako místopředseda strany, předseda rozhodčí komise, jako člen odborů strany, vedoucí Finančního odboru, člen Republikového výboru a předseda krajského sdružení Jihomoravského kraje. Mj. je gestorem technické koncepce webových stránek (DokuWiki), které si právě čtete.

Řešení současné krize demokracie vidí v širším zapojení občanů do politiky a politické diskuse, výchovu občanů k používání kritického myšlení a principů argumentace a diskuse a implementaci principů přímé demokracie s podporou moderních informačních technologií. Věří ve funkčnost demokracie založené na politických stranách a sdílí názor, že ulice sice mění diktaturu v demokracii, ale také demokracii v diktaturu. Založení Pirátské strany bylo počinem vyjadřujícím toto snažení.

Nezmění-li názor, nehodlá být veřejné politice aktivní a svou politckou činnost směřuje k vnitřnímu posílení, stmelování a motivaci a usměrňování neřízené kreativity a potlačování dobroserství členů pirátské strany. Výrazně také dbá na zabránění průniku nekompatibilních hnutí a politických aktivit do pirátského kmene. Svůj další volný čas dělí mezi rodinu, podnikání, výchovu fotbalové mládeže a spánek.

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.