• @cen_f has edit permissions
  • @cen_regp has edit permissions
  • @ALL has read permissions
  • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions
Umístění: Hlavní stránka » Lidé » Jiří Jansa

Jiří Jansa

jiri_jansa_i.jpg

Mgr. Jiří Jansa (* 7. prosince 1984) je členem Pirátské strany. Registrovaným příznivcem se stal v roce 2012, straníkem na začátku roku 2018, od dubna do října 2018 působil jako předseda krajského sdružení v Pardubickém kraji. Pochází z Hradce Králové, od svých 4 let vyrůstal v Chrudimi. V současné době po delší době v Praze zakotvil v Pardubicích.

Po absolvování Sportovního gymnázia v Pardubicích vystudoval Fakultu sociálních věd na Karlově univerzitě, obor ekonomické teorie. V průběhu studia strávil rok na univerzitě (obory Business Administration a Ekonomická historie) ve švédském městě Umeå.

Pracovní zkušenosti:

  • 2007 (duben - říjen) - lesní dělník (kácení, prořízka, sázení), Skogsjänst AB, Umeå
  • 2012-2015 - makroanalytik měnových kurzů (sledování rozvojových ekonomik, expertní odhady makroveličin), OGResearch, Praha
  • 2015-dosud - pojistný matematik (pojistně-matematické kalkulace, modelování), ČSOB Pojišťovna, Pardubice

S Pirátskou stranou sympatizuje, jelikož je to v rámci českého i světového rybníku jediná ze stran, která kromě v mnoha zemích již samozřejmých věcí jako je přímá demokracie, transparentnost a otevřenost státu pokrývá i nadčasová témata typu změny v peněžním systému, vliv robotizace na společnost, zachování necenzurovaného internetu či změny v copyright zákonech.

V Chrudimi se podílel na otevření veřejné ledničky, kromě toho je správcem knihovny společenských věd v pirátském centru.

V rámci Evropského parlamentu by chtěl působit v hospodářském výboru ECON. Absolutní prioritou by měl být celoveropský boj s daňovými ráji, kde z příjmů státních rozpočtů ročně utíkají násobky celého EU rozpočtu, daňovou zátěž nese střední třída, jejíž příjem pak neroste tak rychle, jak by odpovídalo růstu produktivity v ekonomice. Dále by se rád věnoval tématu regulace systému Shadow Banking a finančnímu systému obecně.

Vyjma češtiny hovoří anglicky a švédsky, mezi jeho zájmy patří cestování po Skandinávii, orientační běh (převážně již jen pasivně) a četba.

kontakt: jiri.jansa@centrum.cz

© Piráti, 2022. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.
lide/jiri_jansa.txt · Poslední úprava: 18.01.2019 09:59 autor: Jiri.Jansa