• @cen_f has edit permissions
  • @cen_regp has edit permissions
  • @ALL has read permissions
  • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions

Jiří Hoskovec

Jiří Hoskovec (*1992) je ředitel odboru kanceláře pražského primátora.

Pro primátora pracuje od roku 2019. Jako ředitel odboru odpovídá za to, aby všechny exekutivní, analytické, PRové, zahraničně politické, administrativní a servisní aktivity fungovaly jako celek, zastupuje primátora na významných jednáních a komunikuje z jeho pověření s partnery, úřadem, institucemi či veřejností v klíčových záležitostech. Podílí se na řízení města v tvář globálním krizím posledních let.

Od roku 2018 do roku 2022 byl členem zastupitelstva městské části Prahy 6, která byla jeho domovským sdružením. Je členem dopravní a bezpečnostní komise a mandátového výboru.

Před nástupem k primátorovi pracoval 4 roky jako forenzní specialista a datový analytik finančních zločinů v mezinárodní poradenské firmě. Jeho zaměřením je boj s praním špinavých peněz, s obchodováním se sankcionovanými entitami a vyšetřování interních podvodů.

Před nástupem na magistrát byl místopředsedou dozorčí rady Technické správy komunikací v kritickém období 2018 až 2019, během nějž firma prošla významnou a nezbytnou personální i procesní restrukturalizací.

Členem strany byl od roku 2017 do roku 2022. Během volební kampaně do Poslanecké sněmovny v roce 2017 pracoval jako hospodář kampaně a zástupce volebního manažera. Následně pracoval na vybudování stálého mediálního odboru strany a jeho managementu.

Je vystudovaný jaderný inženýr na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT. Studoval také na Právnické fakultě UK. Pracoval jako jaderný výzkumník v Department of Nuclear Engineering na University of Tennessee ve Spojených státech a v laboratořích SÚJV Dubna v Rusku.

Přeplaval Volhu, učí se pilotovat, hraje špatně fotbal a na housle a během volební kampaně se naučil řídit solární loď.

Kontakt

e-mail: jiri.hoskovec@pirati.cz

© Piráti, 2022. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.
lide/jiri_hoskovec.txt · Poslední úprava: 25.04.2022 09:20 autor: jiri.hoskovec