• @cen_regp has upload permissions
  • @cen_f has upload permissions
  • virtual_user has create permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions

Ing. Jaroslav Kameň

jaroslav_kamen.jpg

Jaroslav Kameň (roz. Kupčík) se narodil roku 1986 a členem Pirátské strany je od roku 2016. Pochází z Orlové a od roku 2005 žije v Brně.

Vystudoval osmileté všeobecné gymnázium a poté obor Informační systémy na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického v Brně, kde získal titul Ing.

Pracoval jako učitel informačních technologií na ISŠA Brno, poté jako web developer a produktový manažer v marketingovém oddělení společnosti vyvíjející systémy pro správu webu. Aktuálně pracuje jako herní a webový vývojář v brněnském herním studiu Madfinger Games.

Vadí mu plýtvání veřejnými prostředky, degradace veřejného prostoru a omezování osobních svobod. Chtěl by, aby moderní technologie život lidem usnadňovaly a nikoliv ztěžovaly. Byl by rád za větší transparenci ve státní správě a aktivní občanskou společnost podílející se na rozhodnutích, které se jí týkají.

Nelíbí se mu, když politici místo služby občanům upřednostňují své soukromé zájmy, zájmy pofidérních struktur na hranicích zákona nebo nadnárodních korporací. Přeje si, aby stát občanům poskytoval bezpečný a efektivní prostor k jejich osobnímu rozvoji a nefungoval jako prostředek k jejich vykořisťování nebo perzekuci.

Silně podporuje myšlenku nepodmíněného základního příjmu, který chápe jako efektivní prostředek k udržení fungující ekonomiky. Myslí si, že je pro stát výhodnější podporovat raději přímo své občany než nadnárodní korporace, kterým jsou pro vytváření pracovních míst přidělovány mohutné dotace a odpouštěny daně. Věří, že by tak nepodmíněný základní příjem kromě zjednodušení sociálního systému a zaručení důstojného života občanům rovněž pomohl omezit odtok peněz do zahraničí a daňových rájů.

Ve svém volném čase podniká výlety do přírody na kole i pěšky. Má rád sci-fi a fantasy literaturu a filmy a hraje deskové, karetní a počítačové hry.

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.