• @cen_f has edit permissions
  • @cen_regp has edit permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions
  • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions
  • lukas_novy has no permissions

Jaromír Beránek

jaromir_beranek.jpg

Mgr. Ing. Jaromír Beránek, CEMS MIM (* 14. května 1986) je uvolněným zastupitelem hl. m. Prahy a předsedou Výboru pro IT a Smart City ZHMP. Členem Pirátské strany je od listopadu 2016, v současnosti je místopředsedou pražských Pirátů. Narodil se a většinu života strávil v Praze.

Po maturitě na Gymnáziu Jana Nerudy vystudoval obory CEMS - Mezinárodní management na VŠE v Praze a Právo na Univerzitě Karlově. Během studií absolvoval studijní stáže na univerzitách v Kolíně nad Rýnem v Německu a ve Fort Lauderdale ve Spojených státech a také pracovní stáž ve společnosti Bosch v holandském Eindhovenu. Několik let spolupracoval jako externí komentátor a moderátor s Českým rozhlasem (stanice ČRo 6, v současnosti ČRo Plus).

Po studiích působil v Praze a v Mnichově ve společnosti Telefónica (O2) jako specialista v oblastech finančního plánování a reportingu, strategického plánování a cenotvorby. Před rozloučením s korporátním prostředím se ještě stačil zamilovat do startupů v akcelerátoru Wayra ze skupiny Telefónica, kde pracoval jako finanční a investiční manažer. Následně působil v podobné roli v nejstarším středoevropském akcelerátoru pro technologické společnosti StartupYard a zodpovídal zejména za správu portfolia, finanční řízení, právní záležitosti a komunikaci s investory StartupYardu.

Ve volném čase hraje na saxofon a klarinet v kapele Mizmar a je spoluautorem blogu o pražských cukrárnách s názvem Cukrouši.cz. Donedávna byl aktivní jako člen divadlení umělecké skupiny OLDstars a instruktor Prázdninové školy Lipnice. Mezi jeho zájmy patří outdoorové sporty, cestování, fotografování, hudba a divadlo. Je pravidelným bezpříspěvkovým dárcem krve a členem Klubu přátel Paměti národa. Má rád deskové hry, vlaky a tramvaje, sníh, zmrzlinu, upřímnost a liduprázdnou krajinu. Trápí ho SUV a elektrické koloběžky ve městě, globální oteplování a lidská hloupost.

Jaromír je svobodný a bezdětný, hovoří plynně anglicky a německy a dorozumí se francouzsky. U Pirátů zastával od ledna 2017 do prosince 2018 roli vedoucího finančního odboru, od prosince 2017 do prosince 2018 byl 4. místopředsedou a od ledna 2019 je předsedou krajského sdružení v Praze, kde zodpovídá za finance a strategii. Vedle digitálních technologií a inovací se zajímá o otázky dopravy, udržitelnosti a volnočasových aktivit dětí a mládeže.

V roce 2018 byl zvolen z 11. místa kandidátní listiny Pirátů do zastupitelstva hl. m. Prahy, kde se jako uvolněný předseda Výboru pro IT a Smart City věnuje podpoře vědy, výzkumu a inovací, rozvoji konceptu Smart City a projektům v oblasti technologické spolupráce na národní i mezinárodní úrovni.

© Piráti, 2022. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.
lide/jaromir_beranek.txt · Poslední úprava: 04.01.2021 11:59 autor: jaromir.beranek