• @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • virtual_user má oprávnění vytvářet
  • @ALL má oprávnění číst
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Jaromír Beránek

jaromir_beranek.jpg

Jaromír Beránek (* 14. května 1986) je členem Pirátské strany od listopadu 2016. Narodil se a většinu života strávil v Praze.

Po maturitě na Gymnáziu Jana Nerudy vystudoval obory CEMS - Mezinárodní management na VŠE v Praze a Právo na Univerzitě Karlově. Během studií absolvoval studijní stáže na univerzitách v Kolíně nad Rýnem v Německu a ve Fort Lauderdale ve Spojených státech a také pracovní stáž ve společnosti Bosch v holandském Eindhovenu. Několik let spolupracoval jako externí komentátor a moderátor s Českým rozhlasem (stanice ČRo 6, v současnosti známá pod názvem ČRo Plus).

Po studiích působil v Praze a v Mnichově ve společnosti Telefónica (O2) jako specialista v oblastech finančního plánování a reportingu, strategického plánování a cenotvorby. Před rozloučením s korporátním prostředím se ještě stačil zamilovat do startupů v akcelerátoru Wayry ze stejné skupiny, kde pracoval jako finanční a investiční manažer. V současnosti působí v podobné roli v nejstarším středoevropském akcelerátoru pro technologické společnosti StartupYard. Zodpovídá zejména za správu portfolia, finanční řízení, právní záležitosti a komunikaci s investory StartupYardu.

Ve volném čase hraje na saxofon a klarinet v kapele Mizmar, věnuje se divadlu (OLDstars), zážitkové pedagogice (Prázdninová škola Lipnice) a je spoluautorem blogu o pražských cukrárnách s názvem Cukrouši.cz. Mezi jeho zájmy patří outdoorové sporty, cestování, fotografování, hudba a divadlo. Je pravidelným bezpříspěvkovým dárcem krve a členem Klubu přátel Paměti národa. Má rád deskové hry, vlaky a tramvaje, sníh, zmrzlinu, upřímnost a liduprázdnou krajinu. Nemá rád SUV ve městech, horko, davy, vegeteriánskou stravu, Auto-Tune, DPH a telefonování.

Jaromír je svobodný a bezdětný, hovoří plynně anglicky a německy a dorozumí se francouzsky. U Pirátů zastává od ledna 2017 roli vedoucího finančního odboru, od prosince 2017 je 4. místopředsedou KS Praha, kde má na starosti zejména rozpočtové a provozní záležitosti. Vedle financí se zajímá o otázky dopravy, územního plánování a volnočasových aktivit dětí a mládeže.

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.