• @cen_f has edit permissions
  • @cen_regp has edit permissions
  • virtual_user has read permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions
  • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions
  • lukas_novy has no permissions

Ing. Jan Sychra

Narodil jsem se 15.6.1966 v Praze 2, do školy jsem chodil na Žižkově (Praha 3) a později na Kačerově (Praha 4), no a nyní jsem smíchovák (Praha 5). Takže Prahu mám už trochu probádanou pěkně po řadě :-) Protože po maturitě na SPŠ Sdělovací techniky existovala v tehdejším Československu jediná dopravní VŠ v Žilině, nezbylo než se z Prahy na 5 let trochu vzdálit. Člověk si alespoň rozšířil obzor, no a nakonec snad mohu dnes i tvrdit, že kromě angličtiny, současné byznysové ruštiny vládnu tedy i slovenštinou :-) Na konci studia jsem ještě stihnul udělat Sametovou revoluci 1989, pravda na Slovensku to vypadalo trochu jinak než v Praze, zkušenost to byla k nezaplacení.

Již od svých 14ti let jsem člen šotoušského spolku KPMD Praha (Klub přátel MHD), kde se potkávají jak nadšení laikové i odborníci, dnes dokonce i někteří ředitelé DPP. Volba po VŠ tedy byla jasná - od DP Metro jsem bral dokonce i podnikové stipendium a pracoval jsem tam ve službě sdělovací a zabezpečovací. Později jsem se vrhnul i do podnikání, zakládal jsem také známou softwarovou firmu CHAPS, jejíž značku dnes najdete v rohu na každém jízdním řádu tramvají a autobusů.

Na Smíchově jsem trochu koketoval s ODS, panování Dona Milana Jančíka jsem ovšem nevydýchal, a raději jsem je pro jejich neschopnost sebereflexe opustil. Později jsem dostal nabídku pomoci s komunální dopravou, tentokrát v barvách Věcí Veřejných, asi první internetově zaměřené politické strany v Česku. Vše začínalo krásně, nadějně, s ideály, no a konec znáte. Nicméně mi to umožnilo působit v letech 2010 až 2015 v Komisi dopravy MČ Prahy 5, dokonce chvíli i jako její místopředseda. Zkušenost to byla velmi cenná, poznal jsem mechanizmy, vztahy, pravomoci městských částí a Magistrátu, ale i limity a omezení při realizacích různých, i dobře míněných projektů a záměrů. Stal jsem se více realistou, nicméně věřím, že ideály jsem dosud neztratil - jinak bych se jako člen Sdružení Nezávislých Občanů Prahy 5 (SNOP5) dnes neucházel o spolupráci s Piráty. Nejde o spojení kunjukturální a rychlokvašené - naše spolupráce má delší tradici již z doby, kdy Piráty rozhodně průzkumy do sněmovny ještě zdaleka neposílaly.

Momentálně vedu laboratoř TESLA-Lighting, tedy firmy na LED světla a žárovky, koketujeme mj. i s moderními IoT technologiemi. Pracoval jsem i v různých telekomunikačních firmách, podíval se s nimi různě po světě. Rozumím tedy dobře dopravě, tak zejména jejím moderním technologiím, chcete-li telematice. O telekomunikacích jsem také psal odborné články pro různé časopisy, literární projev mi tedy není cizí. A to se v politice vždy hodí.

Hobby: zájem o veřejnou dopravu, radioamatérská licence (OK1JSY), plavání, squash, turistika, aj. Jsem 20 let ženatý, 2 děti, dluhy žádné, bydlení vyřešené, nejsem tedy ekonomicky vyhladovělý ;-)

© Piráti, 2020. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.