• @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • virtual_user má oprávnění vytvářet
  • @ALL má oprávnění číst
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění
Umístění: Hlavní stránka » Lidé » Jan Holásek

Jan Holásek

Právník a advokát, filantrop a tvůrce kreativních projektů, vodák, lyžař a obdivovatel architektury. Žije v Praze a v Dobřichovicích u Prahy.

Vzdělání

Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze (získal titul Mgr.). Absolvoval také pregraduální studium ve Velké Británii (získal titul Diploma in Law and Politics) a postgraduální studium práva v USA na New York University School of Law (získal titul LL.M.). Je rovněž absolventem Diplomatické akademie v Praze. V současné době dokončuje postgraduální studium na Právnické fakultě Univerzity Karlovy (JUDr.) v oboru ústavní právo se zaměřením na problematiku Senátu Parlamentu České republiky.

Profesní praxe

Od roku 1994 do současnosti působí v soukromé právní praxi se zaměřením na problematiku nemovitostí a stavebnictví a obchodních závazkových vztahů. Od roku 2015 se věnuje vedle právní praxe rozvojovým projektům v oblasti nemovitostí, mimo jiné je spolumajitelem a členem investiční komise první specializované české realitní crowdfundingové platformy (upvest) umožnující investování do nemovitostních projektů pro širokou veřejnost. Rovněž se věnuje rozhodcovské činnosti u Rozhodčího soudu u Hospodářské a Agrární komory České republiky se zaměřením na oblast nemovitostí a stavebnictví. Je členem české, slovenské a mezinárodní advokátní komory. Je rovněž členem Asociace pro rozvoj trhu s nemovitostmi a Společnosti pro stavební právo.

Veřejné působení

Věnuje se filantropickým a veřejně prospěšným projektům. Je podporovatelem mezinárodního projektu na výzkum lidských a občanských hodnot Eticia 21. Dále je podporovatelem a patronem mezinárodního festivalu pouličních soch Sculpture Line přispívajícího ke zlepšování veřejného prostoru ve městech a obcích. Dlouhodobě spolupracuje s a je podporovatelem Nadace Via a dětského spolku Hravý architekt.

Ve volbách do Senátu PČR v roce 2016 kandidoval jako nestraník za hnutí Nestraníci v obvodu č. 16 – Praha západ a Beroun s podporou Strany zelených, KDU-ČSL a České pirátské strany. Se ziskem 16,17 % hlasů skončil na 3. místě a o cca 200 hlasů nepostoupil do druhého kola.

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.