• @cen_regp has upload permissions
  • @cen_f has upload permissions
  • virtual_user has create permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions
Umístění: Hlavní stránka » Lidé » Jan Balaš

Jan Balaš

jan_balas.jpg

Je mi 22 let a před pár měsíci jsem dokončil bakalářské studium v oboru Mezinárodní teritoriální studia na Karlově univerzitě. Nyní se chystám na magisterské studium v oboru Ruská a eurasijská studia na UK. Mé zaměření je dáno především zájmem o politiku, a to jak domácí, tak mezinárodní a cizí jazyky, které jsou současně i mým koníčkem. V budoucnu bych rád získal zaměstnání, kde bych uplatnil svůj přehled o dění na mezinárodním poli a jazykové schopnosti.

Do strany 5% pro vzdělávání jsem se přidal po výstupu našeho předsedy pana doktora Kryštofa Kozáka v televizi, kde mě velmi oslovila jeho myšlenka, která spočívá v důrazu na vzdělávání mladých lidí a obecně zvyšování úrovně českého školství. Podle mého názoru je právě vzdělávání mladých lidí jedna z možností, jak od základu změnit současnou situaci v České republice a učinit je konkurenceschopnějšími na mezinárodním pracovním trhu. Mě osobně zajímá především zavádění moderních technologií a trendů ve školství, které by mohly zvýšit kvalitu výuky na školách. Osobně vnímám členství ve straně jako velkou zkušenost do budoucna a také jako šanci poznat, jak funguje politika zevnitř. Současně věřím, že mi tato zkušenost pomůže poznat zajímavé lidi a obohatit o důležité zkušenosti směrem k budoucímu zaměstnání. To samé platí i o podzimích volbách, kde bych rád, alespoň minimálně, pomohl České straně pirátské k uspokojivému volebnímu výsledku.

Co se týče mých koníčků, tak mezi ně patří zejména cestování, sport a posilovna, kde trávím hodně času a paradoxně si zde i nejvíc odpočinu. Současně pracuji jako „atmosphere manager“ v restauraci Svatého Václava na Václavském náměstí. Momentálně se ale ucházím o stáž na ministerstvu zahraničí jako referent tiskového mluvčí.

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.