• @cen_regp has upload permissions
  • @cen_f has upload permissions
  • virtual_user has create permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions
Umístění: Hlavní stránka » Lidé » Jakub Stacke

Jakub Stacke

jakub_stacke.jpg

Jakub Stacke (* 13. prosince 1988) je bývalým členem Pirátské strany. Pochází z města Zlín, kde také žije.

Maturoval v oboru sociální péče na Střední škole pedagogické a sociální ve Zlíně. Během studia pracoval jako dobroviník v neziskových organizacích pracujících s mentálně a zdravotně postiženými. Tato oblast je pro něj, i když v ní již nepracuje, klíčová.

Po studiu na střední škole vstoupil do pracovního života. Pracoval jako pracovník přímé péče v domově pro seniory, pracovník v pojišťovnictví, operátor call centra. Nyní pracuje jako telefoní bankéř.

V Pirátské Straně Jakub působil jako člen od října 2013. Ativity Pirátů však sleduje od roku 2010, registrovaným příznivcem se stal na jaře 2012 poté, co se s Piráty setkal během protestů proti dohodě ACTA. Od roku 2013 do jara 2014 působil jako předseda krajského sdružení Pirátů ve Zlínském kraji. V roce 2018 byl na komunální kandidátce Pirátů ve Zlíně. Vzhledem k vyšetřování činů vandalismu se rozhodl svou kandidaturu stáhnout a ukončit také členství ve straně.

Z Pirátských témat jsou mu nejbližší: Ochrana soukromí občanů, svobodný přístup k informacím, racionální přístup k problematice OPL a transparentní jednání na všech úrovních státní správy.

Mezi jeho koníčky patří jeho Německý boxer, blog, lomografie, film, turistika a moderní dějiny.

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.