• @cen_f has edit permissions
 • @cen_regp has edit permissions
 • @ALL has read permissions
 • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions

Toto je starší verze dokumentu!


Bc. Jakub Michálek

Jakub Michálek Bc. Jakub Michálek (* 6. února 1989 Louny) je první místopředseda Pirátů. V Pirátské straně se věnuje hlavně přípravě Pirátskému programu.

Jakub Michálek studoval na Gymnáziu Jana Keplera v Praze, na Oundle School ve Velké Británii a na Cranbrook-Kingswood v USA. Během pobytu v USA pracoval na University of Michigan. Nyní studuje na Univerzitě Karlově teoretickou fyziku a souběžně právo.

Vedl například projekt PirateLeaks nebo spuštění webu Piráti.cz. Vedle toho se věnuje právním otázkám. Například ve sporu Jakub Michálek versus Ministerstvo financí uznal Nejvyšší správní soud, že podání prostřednictvím datové schránky nemusí být elektronicky podepsáno.1) Za svůj hlavní úkol považuje koordinaci Pirátského programu.

Ve volném čase se věnuje činnosti v akademické samosprávě na Univerzitě Karlově, kde je členem Ediční komise MFF UK a Ediční komise AS UK. Zajímá se o zpěv, českou operu a ústavní právo. Rád chodí na pěší výlety.

E-mail: jakub.michalek@pirati.cz

Osobní blog

 • Jak se stavět k čínským represím
  Slušný pražský zastupitel za Piráty se občas stydí, když si přečte něco z novodobé historie Pekingu... díky ČSSD nového sesterského města Prahy. Je to taková malá připomínka, že Čína je stále komunistickou diktaturou.
 • Senátoři, nezpoplatňujte technické normy!
  Vyhrál jsem spor nad státem, aby bezplatně poskytoval technické normy ve stavebnictví. Stát rozsudek porušuje. Místo toho ministr Mládek (ČSSD) prosadil ve Sněmovně opětovné zpoplatnění. Pomohou senátoři zastavit tuhle levárnu?  
 • Technické normy míří konečně na Internet
  Stavaři si doteď museli technické normy kupovat, ačkoliv podle zákona na ně měli nárok bezplatně. Soud teď nařídil ministerstvu a úřadu pro normalizaci, aby začaly dodržovat zákon a zveřejnily je!
 • Co bude s operačním systémem Windows XP?
  Tento měsíc byla oficiálně ukončena podpora pro operační systém Window XP. Masově rozšířený operační systém využívá ještě dnes skoro 30 % osobních počítačů. Zkušenost se systémem Windows XP ukazuje, jak je doba copyrightu podle současných zákonů nesmyslně dlouhá.
 • Je odkaz zločin? ptá se Evropská komise občanů
  Evropská komise vyhlásila veřejné konzultace ke copyrightu. Pro všechny lobbisty v oblasti copyrightu to znamená největší rej a přesvědčování komise o nezbytnosti copyrightu a jeho přísnějším vynucování. Mají dnes takový vliv, že Evropská komise se musí v konzultacích zcela vážně ptát, zda by se mělo platit za zkopírování i pouhého odkazu. 
 • Tunel s názvem „státní norma“
  Stovky tisíc podnikatelů, studentů, učitelů musí podle zákona dodržovat státní technické normy. Stát je zaplatil, uložil lidem povinnost je dodržovat a lidé si je zas a znovu musí kupovat za částky významně převyšující náklady kopie. Chceš znát státní technickou normu? Zaplať!
 • Václav Klaus: Místo vyznamenání obžaloba z velezrady
  Problémem Václava Klause nebyly jeho často nekonformní názory či nedůvěra k Evropské unii. Problémem bylo opakované porušování ústavy, lhostejnost k platným zákonům a přesvědčení, že je ničím neomezeným monarchou.
 • Prezident Klaus porušuje zákon o svobodném přístupu k informacím
  Václav Klaus a jeho pohůnci z Kanceláře prezidenta republiky zcela nepokrytě porušují zákon o svobodném přístupu k informacím. Pokud jde o prezidenta republiky, takové vědomé a hrubé porušování ústavních práv občanů na přístup k informacím zcela ospravedlňuje požadavek na podání ústavní žaloby pro velezradu.
1) Jakub Michálek v. Ministerstvo financí ze dne 17. února 2012, sp. zn. 8 As 89/2011-31. Dostupný z webu nssoud.cz.
© Piráti, 2022. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.
lide/jakub_michalek.1347666915.txt.gz · Poslední úprava: 14.09.2012 23:55 autor: Jakub Michalek