• @cen_regp has upload permissions
  • @cen_f has upload permissions
  • virtual_user has create permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions
Umístění: Hlavní stránka » Lidé » Jakub Dedek

Jakub Dedek

Jakub Dedek (*1992) je členem Pirátské strany od začátku roku 2017. Jakub pochází z Ostravy, kde taky momentálně i působí.

Do Pirátů se přidal, aby se podílel na změně politiky zespoda a pomáhal k vzestupu jedině možné liberální straně v České republice. Věří, že do politiky by se mělo zapojit co nejvíce slušných a morálních lidí, aby už přestala být doménou prospěchářů. U Pirátů má každý jednotlivec stejnou možnost věci ovlivnit, protože každý hlas má stejnou váhu a o dalším vývoji nerozhoduje pár vyvolených, ale celá členská základna.

Studoval Wichterlovo gymnázium se zaměřením na matematiku, kterou studuje i nadále na Vysoké škole Báňské. Specializuje se na algebru a teorii čísel. Nyní u Pirátů pracuje jako krajský koordinátor pro Moravskoslezský kraj.

O politiku se zajímá od svých 20-ti let. Zpočátku na bázi občanské angažovanosti, kdy se zapojoval do aktivit organizací proti korupci, tak i dobrovolnými aktivitami společenskými. Dříve byl aktivní skautem, a i když dneska jako skaut nepůsobí, skautské myšlenky pořád zůstávají.

Jakuba baví architektura a urbanismus. Také se zajímá o popularizaci vědy, převážně matematiky. Matematiku ukazuje v souvislostech s jinými obory, nejen technických, ale i humanitních. Rád cestuje, sportuje a miluje chození po horách.

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.