• @cen_f has edit permissions
  • @cen_regp has edit permissions
  • @ALL has read permissions
  • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions
Umístění: ROZCESTNÍK » Lidé » Hynek Melichar

Hynek Melichar

ASCII

Mgr. Hynek Melichar, Ph.D. (* 29. května 1982) je zastupitelem v Olomouci a od listopadu 2018 předsedou místního sdružení Olomouc. V komunálních volbách 2018 byl volebním lídrem olomoucké kandidátky.

Po maturitě na Klasickém gymnasiu v Brně vystudoval magisterský obor politologie a evropská studia na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, kde následně pokračoval v doktorském studijním programu. Ten úspěšně ukončil získáním titulu Ph.D. V roce 2006 absolvoval stáž na Odboru bezpečnostní politiky MZV ČR. Při studiu v letech 2002-2009 podnikal jako OSVČ v oblasti překladatelství a tlumočnictví (anglický jazyk). Od roku 2010 je zaměstnán nejprve jako asistent, nyní jako odborný asistent, na Katedře politologie a evropských studií FF UP.

Zkušenosti získával také na řadě zahraničních pobytů. V roce 2004 studoval na University of Limerick v Irsku, kam se o šest let později vrátil i jako hostující přednášející. Jako host přednášel také na The Hague University of Applied Sciences či na Tajik National University v Dušanbe. Absolvoval letní školy v Rakousku či Bulharsku a výzkumné pobyty ve Velké Británii a Irsku. V roce 2017 byl vybrán k účasti na prestižním Institutu národní bezpečnosti v USA.

Odborně se zaměřuje na mezinárodní vztahy a bezpečnost, konkrétně na problematiku politického násilí a terorismu v kontextu etno-nacionalistických konfliktů. Je autorem několika odborných článků a jedné monografie. Příležitostně komentuje problematiku terorismu na kanále ČT24 i v dalších médiích. Byl součástí řešitelského týmu v několika projektech především v oblasti vzdělávání a propojení univerzit a praxe.

Vystupuje na veřejných debatách, na středních školách či v rámci filmových festivalů (Jeden Svět). Dlouhodobě se účastnil Národního modelu OSN (NMUN) – nejstaršího a největšího modelu OSN na světě s ústředím v USA. V roce 2010 zastával pozici generálního tajemníka na evropské konferenci NMUN v Olomouci. Vypomáhá s charitativním projektem „Vánoce pro všechny“. Má mnoho koníčků (cestování, Geocaching, Urbex, deskové hry a kvízy, divadlo, fotografování, jízda na kole, fotbal…), na které ne vždy zbývá čas.

K Pirátům jej jako středového liberála přivedla ideová blízkost, politická situace a touha podílet se na změně, ne jen pasivně přihlížet. Jeho prioritami jsou ochrana hodnot liberální demokracie a lidských práv, transparentnost, bezpečnost a kulturnost.

© Piráti, 2022. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.
lide/hynek_melichar.txt · Poslední úprava: 10.12.2018 17:45 autor: Hynek.Melichar