• @cen_f has edit permissions
  • @cen_regp has edit permissions
  • @ALL has read permissions
  • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions

Helena Vondráková

Helena Vondráková (*1982) spolupracuje s Pirátskou stranou od roku 2018 nejprve jako koordinátorka a na sklonku roku 2019 jako 2. místopředsedkyně KS Liberecký kraj. Původně pochází ze Zlína a od roku 2015 žije v obci Pulečný. V Pulečným kandidovala také v roce 2018 do zastupitelstva obce a dostala mandát. I když to není vůbec jednoduché, snaží se v rámci zastupitelstva prosazovat pirátskou politiku a postupně přetvořit Pulečný v moderní a otevřenou obec.

Kontakty:

e-mail: helena.vondrakova@pirati.cz, telefon: 6O5 136 828

Více informací

Vystudovala Dějiny umění na Univerzitě Palackého v Olomouci, kde získala titul Mgr. Během studila strávila školní rok na univerzitě v portugalském Portu a brazilském Salvadoru a zejména pobyt v Brazílii hodnotí jako jednu z nejcennějších životních zkušeností. Osobní kontakt s bídou obyvatel třetího světa ji utvrdil v tom, že ať už to bude v životě cokoliv, chce dělat něco užitečného a pokud to půjde, pomáhat lidem.

Dějiny umění ponechala na úrovni záliby a ukázalo se, že jí docela jdou technické záležitosti. Pracovala v několika firmách na pozici technoložka/konstruktérka, ale z práce u počítače ji bolel zadek a i přes to, že koncový zákazník byl člověk, stále to nebyla práce pro lidi.

To se jí podařilo až v roce 2018, kdy byla vybrána na pozici koordinátorky Pirátské strany a konečně měla pocit, že dělá něco, co prospívá společnosti a spoluvytváří lepší prostor pro ni a její rodinu. V tomtéž roce také vstoupila do strany, kandidovala na nezávislé kandidátce do zastupitelstva obce Pulečný a získala 1 mandát. Jejím cílem je spoluvytvářet moderní a otevřenou obec. Ke konci roku 2019 dostala důvěru členů krajského sdružení Liberecký kraj a obsadila v dovolbě místo 2. místopředsedkyně KS. V té době také opustila pozici koordinátorky. Zůstala dobrovolnou členkou personálního odboru a volebního výboru.

Volný čas tráví nejraději s dětmi a když nějaký zbyde, zajde si zaběhat nebo na trénink capoeiry. Sleduje aktuální dění na poli kultury a nevynechá žádnou vernisáž. Když je jí smutno a nebo si neví s něčím rady, vždycky ji rozesměje milovaný Lukáš.

© Piráti, 2022. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.
lide/helena_vondrakova.txt · Poslední úprava: 10.04.2020 10:08 autor: helena.vondrakova