• @cen_regp has upload permissions
  • @cen_f has upload permissions
  • virtual_user has create permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions

Eva Horáková

eva_horakova.jpg

Mgr.Eva Horáková (*1980) je předsedkyně Výboru pro sociální politiku ZHMP, zastupitelka hlavního města Prahy a MČ Prahy 5, místopředsedkyně zastupitelského klubu Pirátů na MHMP, aktivní dobrovolník, manželka, sestra, teta.

Pocházím z východních Čech, od 18ti let žiji v Praze. Vystudovala jsem Střední zdravotnickou školu obor všeobecná zdravotní sestra, tuto práci jsem vykonávala cca 12 let v pražských nemocnicích. Na 1.lékařské fakultě UK v Praze jsem získala titul bakalář ošetřovatelství a pokračovala v magisterské studiu oboru Učitelství zdravotnických předmětů pro Střední školy. Během studia jsem se zúčastnila programu Sokrates Erasmus v Německu na polytechnické škole v Neubrandenburgu. Jako studentka jsem pracovala v nemocnici Milosrdných sester sv.Karla Boromejského jako zdravotní sestra a učila dva roky na Vyšší odborné zdravotnické škole v Kladně jako pedagog odborných předmětů.

Pracovní nabídku do farmaceutické firmy jsem dostala v roce 2005 a do roku 2018 jsem byla součástí toho odvětví. Pracovala jsem v oblasti diabetologie, psychiatrie, kardiologie a hypolipidemik. Vítězství Pirátů ve volbách do městské části Prahy 5 a Praha hl.m. mi umožnilo živit se tím co mě baví, pomáhat lidem a rozhodovat o našem hlavním městě.

Angažuje se v aktivitách souvisejících s moji dosavadní praxí a vzděláním a to jsou zdravotnictví, sociální práce a dobrovolnictví. Před vlastní transplantací v roce 2011 jsem chodila darovat krev. Při poslední návštěvě svatého otce Dalajlamy, jsem byla dobrovolník na jeho setkání a setkala jsem se s ním i osobně.

A také věřím, věřím, že pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.