• @cen_regp has upload permissions
  • @cen_f has upload permissions
  • virtual_user has create permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions

**David Zieris**

david_zieris.jpg

David Zieris (23.11.1970) – registrovaný příznivec České Pirátské strany. Pocházím z města Pardubice a od roku 2018 žiji v Heřmanově Městci. Vystudoval jsem Gymnázium v Pardubicích, nástavbu pro absolventy Gymnázií na Pedagogické škole v Čáslavi, absolvoval jsem roční studium na Univerzitě v Bruselu (obor francouzština pro cizince) a dále jsem studoval tříletý obor francouzština na Jihočeské Univerzitě v Českých Budějovicích, který jsem po 3 letech ukončil bez závěrečného diplomu. V roce 1998 jsem složil zkoušku z francouzského jazyka při Alliance Française v Pardubicích (diplom DALF).

1996/98 Lektor francouzských kurzů na Univerzitě v Pardubicích 1998/2005 Asistent vedoucího oddělení logistiky ve společnosti Mecaplast (dnes Faurecia) v Pardubicích 2006/2018 Logistická a technická podpora různých projektů v Čechách a po Evropě pro firmy: Philippe Morris (Kutná Hora), Isover (Chemillé, Francie), Knauf (Lanmezan, Francie), Philippe Morris (Neuchâtel, Švýcarsko), Knauf (Visé, Belgie), Leclerc (Châlon-en-Champagne, Francie), Kubota (Dunkerque, Francie), SNCF (Strasbourg, Francie), Jungheidrich (Genk, Belgie), IKEA (Gent, Belgie)…

V letech 2010 – 2014 jsem působil v kulturní komisi při městské radnici v Pardubicích za politické sdružení Pardubáci. Od roku 2011 do současnosti organizuji kulturní akce (koncerty, promítání filmů, divadelní představení, čtení poesie… atp) v Heřmanově Městci v rámci občanského sdružení Herout jehož jsem členem.

 V současnosti se věnuji překladům z francouzského jazyka (odborným i literárním), píši písňové texty a poesii jak v českém, tak francouzském jazyce.

Překlad knihy Nicolase Jolyho „Víno z nebe na zem“ vychází v roce 2003. V roce 2010 jsem vydal mé překlady ze sbírky Charlese Baudelaira „Květy zla“, o rok později (2011) jsem dokončil výbor překladů z díla francouzského básníka Paula Forta (dosud nevydáno). Na jaře roku 2015 jsem představil básnický recitál z mé sbírky „Opálovým pobřežím“, který jsem prezentoval nejenom v rámci České republiky, ale i v Londýně a Štrasburku.

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.