• @cen_f has edit permissions
  • @cen_regp has edit permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions
  • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions
  • lukas_novy has no permissions

David Bodeček

Jmenuji se David Bodeček. Od 8.3.2018 jsem členem České pirátské strany. Jsem občanem s trvalým pobytem na Praze 1. Z tohoto důvodu mám intenzivní zájem o věci, které se v této mojí domovině dějí. Stejně tak mám velmi blízko i k městským částem sousedním. Zejména pak k Praze 7 a ke Karlínu na Praze 8.

V říjnových komunálních volbách 2018 jsem dostal důvěru voličů Prahy 1 a stal jsem se radním pro majetek a bytovou politiku. Tuto funkci jsem vykonával do 14.1.2020. V současné době jsem předsedou Kontrolního výboru ZMČ Praha 1.

Narodil jsem v roce 1980 na jižní Moravě, kde jsem vystudoval Pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, obor dějepis – občanská výchova pro základní školu, s navazující aprobací pro školu střední. Po pětileté pedagogické praxi jsem se zabýval metodikou a nastavováním procesů ve společnosti Konica Minolta a to v její brněnské centrále. Vzhledem k mým volnočasovým aktivitám v pražských nadacích Kapka naděje, Výboru dobré vůle Olgy Havlové, a následně v občanském sdružení Sluneční parsek, které se zaměřovaly na děti, které prodělaly onkologickou léčbu, jsem se musel vzdát svého uvedeného zaměstnání. Stejnou agendu však realizuji od roku 2007 v malé pražské holdingové společnosti, která se zabývá výstavbou a pronájmem skladových a administrativních budov. Dnes se tomu říká „developeřina.“ Jsem však rád, že mohu mimo školní budovu praktikovat to, co bylo vždy mým zájmem, posláním – tj. pedagogika.

Řadím se mezi týmové hráče, mám rád hru, soutěže a svým způsobem výzvy. Teamové hry. Od roku 2008 jsem nadšeným fanouškem českých tenistů a tenistek, které často doprovázím zejména na Davis a Fed cupové turnaje. Mám rád muzikály, muzikálovou hudbu, kterou často poslouchám. Pokud mi to čas dovolí, tak navštěvuji muzikály v Česku, nebo i mimo naše hranice. Rád cestuji a od roku 2008 si plním i některé sny o cestování po světě. Naučil jsem se i díky tomu vážit si dříve nedoceněného. Více vnímat lidi kolem sebe a pokaždé se snažit najít inspiraci, kterou by bylo možné využít tam, kde jsem doma. Domovem pro mne bude vždy Česko, a zdá se, že Praha a její okolí, i když jsem se narodil a své dětství prožil na vesnici. Mezi další mé zájmy patří historie, politologie, komunální politika a sledování pohádek.

Snažím se, aby mezi mé pozitivní vlastnosti patřily otevřenost, upřímnost, férovost, zásadovost a dochvilnost. Na druhém konci se často vyskytuje tvrdohlavost. Mezi má další negativa patří malá schopnost odpouštět. Prozatím u mne převládá názor, že chybovat je lidské, odpouštět je božské, ale já nejsem Bůh. Jsem anti-technický typ, což mí známí a přátelé zjistí téměř vždy během velmi krátké chvíle.

Mám v sobě svým způsobem vzdor a touhu být nápomocen slabším a těm, kteří jsou v menšině.

Myšlenky Pirátů jsou mi velmi blízké. Stejně tak je tomu i u pirátského programu, pokud jsem schopen pochopit i jeho technické pasáže. Transparentnost mne provází od mých školních let, kdy jsem tuto důležitost prosazoval při tzv. „opisování“ během školních písemných prací. :-)

© Piráti, 2020. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.