• @cen_f has edit permissions
  • @cen_regp has edit permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions
  • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions
  • lukas_novy has no permissions

Anna Kratochvílová

anna_kratochvilova.jpg

Anna Kratochvílová (* 12. listopadu 1989) pochází z Prahy a je členkou místního sdružení Pirátů a radní na Praze 3. Ve straně působí od začátku roku 2017 jako příznivkyně a dobrovolnice. Během parlamentní kampaně v roce 2017 zprodukovala zahájení kampaně na Náplavce i akci k vyhlášení volebních výsledků v Uhelně. Pirátům pak tři měsíce vypomáhala po volbách při přechodu do Sněmovny jako dočasná asistentka Jakuba Michálka.

Anička strávila přes šest let v zahraničí. Během studia na jazykovém gymnáziu v Praze strávila rok a půl na střední škole v japonském Tokiu. Bakalářský titul získala na University of London a magisterké studium dokončila na University of Oxford ve Velké Británii.

Po studiích se vrátila do Čech a pracovala jako produkční manažerka pro Evropu ve firmě zajišťující mezinárodních obchodní konference. Poté nastoupila na Britskou Ambasádu jako zástupce veřejné diplomacie, později se v rámci ambasády přesunula na místo Politické konzultantky, kde působí dosud. Ve své pozici reportuje o domácí politice na britské FCO (Foreign Commonwealth Office), reprezentuje Ambasádu na místních ministerstvech a ve státní sféře obecně. V neposlední řadě se účastní jednání mezi britskou a českou vládou v otázkách Brexitu a je součástí týmu, který udržuje bilaterální vztah mezi oběma zeměmi. Více informací na https://www.linkedin.com/in/annakratochvilova1/.

Anička se angažuje na Praze 3, kde byla v komunálních volbách zvolena do zastupitelstva a nyní zde působí jako neuvolněná radní s gescí zahraniční vztahy.

V současné době také studuje doktorát na Univerzitě Karlově věnující se verbální a vizuální komunikaci v politických kampaních. Největší radost jí dělají její pes Otík a lidi, co se nebojí myslet nekonvenčně.

© Piráti, 2020. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.