• @cen_regp has upload permissions
  • @cen_f has upload permissions
  • virtual_user has create permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions
Umístění: Hlavní stránka » Lidé » Andrej Stopa

Andrej Stopa

andrej_stopa.jpg

Jmenuju se Andrej Stopa, je mi 32 let a pracuju jako finanční analytik v Praze. K Pirátům mě přivedl jejich kladný postoj k ochraně whistleblowerů. Já sám jsem se mezi lety 2010-2013 aktivně podílel na kampani za osvobození Chelsea Manningové a Juliana Assange v Londýně. V roce 2011 jsem se i drobným whistleblowerem stal, když jsem napsal mému zaměstnavateli stížnost na jeho manažery, kteří prodávali prošlé jídlo.

Tenkrát jsem pracoval pro řetězec rychlého občerstvení. Náslející rok mě přeložili do jiné pobočky, kde manažeři nedodržovali základní práva zaměstnanců, ponižovali je a neplatili za všechny odpracované hodiny. Společně se čtyřmi kolegy jsem založil odbory. Netrvalo dlouho a měli jsme dvanáct členů. Náš zaměstnavatel nás nemohl nadále ignorovat a musel propustit dva manažery. Pracovní podmínky se změnili o 180°. Zaměstnanci získali svou důstojnost a sebeúctu.

Minulý rok jsem se po osmi letech vrátil z Anglie, takže konečně můžu vstoupit do Pirátů. Chválím vás za vaši práci. Rád bych kandidoval na pražský magistrát s jedním pokorným návrhem. Na České republice a zbytku post-komunistických zemí mi vadí, že jsme téměř 30 let od pádu železné opony stále levnou pracovní sílou. Chtěl bych proto na pražském magistrátu prosazovat následující agendu:

1) Požadovat, aby všichni pražští zaměstnavatelé zvýšili mzdy k 1.1.2019 o 10%. 2) Spolupracovat s Českomoravskou konfederací odborových svazů (ČMKOS), která dlouhodobě vyzývá k vyššímu růstu mezd. 3) Hrát aktivní roli v organizování kolegů v zaměstnání a požadování vyšších mezd. 4) Navázat dialog s největšími zaměstnavateli v Praze a vyjádřit podporu odborovým požadavkům. 5) Podporovat návrh ČMKOS na minimální mzdu na úrovni 13 700 Kč!

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.