• @cen_f has edit permissions
  • @cen_regp has edit permissions
  • @ALL has read permissions
  • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions
Umístění: ROZCESTNÍK » Lidé » Václav Vislous

Václav Vislous

vaclav_vislous.jpg

Václav Vislous (* 24. února 1988) chce kandidovat do zastupitelstva městské části Praha 9 za Pirátskou stranu. Václav většinu dětství strávil ve Znojmě a od roku 2007 žije v Praze.

Vystudoval Gymnázium Dr. Karla Polesného ve Znojmě, po kterém šel na obor Ekonomické teorie na Institutu ekonomických studií FSV UK, kde získal titul bakaláře. V průběhu studia přispíval do fakultního časopisu Sociál, kde se vypracoval na pozici zástupce šéfredaktorky a působil i jako finanční ředitel studentské mediální skupiny UKmedia, do které časopis spadal.

Pod profesorem Michalem Mejstříkem působil jako asistent při Národní ekonomické radě vlády (NERVu), kde je podepsán pod kapitolou Konkurenceschopnosti. Necelý rok působil také jako poradce Ministra školství, mládeže a tělovýchovy, odkud odešel na stáž do poradenské společnosti McKinsey & Company. Magisterské studium absolvoval na prestižní HEC Paris ve Francii, kde vystudoval obor Manažerské a finanční ekonomie a získal titul MSc.

Po studiu nastoupil do společnosti Arthur D. Little, která se zabývá manažerským poradenstvím. Významnou část času se zde věnoval projektům v oblasti energetiky. Současně působí jako exportní manažer ve společnosti LENZA spol. s r.o., která se zabývá výrobou nábytku.

Hlavní oblasti zájmu jsou strategie, zahraniční politika, otázka obnovitelných zdrojů energie a aplikace behaviorální ekonomie v praxi.

© Piráti, 2023. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.
lide/vaclav_vislous.txt · Poslední úprava: 08.06.2018 08:41 autor: vislous