• @cen_f has edit permissions
  • @cen_regp has edit permissions
  • @ALL has read permissions
  • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions

Tomáš Vymazal

Tomáš Vymazal Tomáš Vymazal (nar. 11. května 1990 v Brně) je informatik, zahrádkář a nadšenec do robotiky. Členem Pirátské strany je od roku 2010. Od září 2016 byl členem Komise informatiky a otevřenosti radnice Rady města Brna, kde se zaměřoval na odstraňování závislosti na jednom dodavateli a prosazení používání svobodného software. V říjnu 2016 kandidoval na třetím místě koaliční kandidátky do krajského zastupitelstva jihomoravského kraje, avšak díky volebnímu výsledku 5.11 % na mandát těsně nedosáhl. Od října 2017, kdy se stal poslancem Poslanecké sněmovny PČR, se zdržuje v Praze. Do té doby působil především v Brně, kde se narodil, studoval a byl čtyři roky zaměstnán v softwarové společnosti zabývající se telekomunikacemi.

Už od vstupu k Pirátům je Tomášovou prioritou legislativa upravující nakládání s konopím a hledání vhodného způsobu nápravy současného nepříznivého stavu, kdy stát bez racionálního důvodu konopí staví mimo zákon a jeho uživatele kriminalizuje. Od počátku působení ve funkci poslance se věnoval práci na věcném zámeru zákona o regulované legalizaci samopěstování psychoaktivního konopí pro osobní potřebu a též dostupnosti léčebného konopí v českých lékárnách.

V rámci poslaneckého mandátu je členem Výboru pro bezpečnost, Petičního výboru, Podvýboru pro vězeňství, Podvýboru pro lékovou politiku, racionální využití farmakoterapie a přístrojové techniky, Podvýboru pro ochranu práv osob omezených na svobodě, Stálé komise pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů a předsedá Stálé komisi pro kontrolu použití odposlechu a záznamu telekomunikačního provozu, použití sledování osob a věcí a rušení provozu elektronických komunikací.

Tel: +420 774 363 736
E-mail/XMPP: tomas.vymazal@pirati.cz
Politický kompas

Historie

© Piráti, 2022. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.
lide/tomas_vymazal.txt · Poslední úprava: 18.12.2020 13:10 autor: daniel.galuszka