• @cen_f has edit permissions
  • @cen_regp has edit permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions
  • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions
  • lukas_novy has no permissions

Tomáš Vymazal

Tomáš Vymazal Tomáš Vymazal (nar. 11. května 1990 v Brně) je členem Pirátské strany od roku 2010. Za tu dobu vystřídal několik stranických funkcí na krajské i celostátní úrovni, připomínkoval a také předkládal návrhy na změny vnitřních předpisů, reprezentoval Piráty na mezinárodních Pirátských konferencích, a dokonce sám pořádal konferenci organizace Pirate Parties International konanou v dubnu 2012 v Praze.

Tomáš vystudoval brněnské gymnázium na třídě Kapitána Jaroše a pokračoval studiem Aplikované informatiky na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity. Toto studium však v únoru 2013 neúspěšně ukončil a na základě čerstvě zavedených pravidel pro uznávání předmětů se rozhodl už se o dokončení studia na FI MUNI ani nepokoušet. V květnu téhož roku si Tomáš našel zaměstnání ve společnosti Mavenir (dříve Xura či Acision), kde pracuje dosud.

V září 2016 byl jmenován místopředsedou Komise informatiky a otevřenosti radnice Rady města Brna, kde se zaměřuje na odstraňování vendor lock-in (závislost na jednom dodavateli) a použití svobodného software všude tam, kde je to možné. V říjnu 2016 kandidoval na třetím místě koaliční kandidátky do krajského zastupitelstva jihomoravského kraje, avšak díky volebnímu výsledku 5.11% na mandát těsně nedosáhl.

Rok 2017 se Tomáš rozhodl primárně využít k práci na věcném zámeru zákona o regulované legalizaci psychoaktivního konopí. Chce totiž, aby tento záměr mohli Piráti po zvolení do poslanecké sněmovny skutečně prosadit. A na to bude potřeba spousta manévrovacího prostoru.

Tomáš je správcem Pirate Space Brno, kde také tráví většinu svého volného času. Ten v současnosti věnuje především vylepšování svojí 3D tiskárny a stavbě dlouho očekávané kvadrokoptéry.

Tel: +420 774 363 736
E-mail/XMPP: tomas.vymazal@pirati.cz
Politický kompas Moje těžba Zcash

Historie

© Piráti, 2020. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.