• @cen_f has edit permissions
  • @cen_regp has edit permissions
  • @ALL has read permissions
  • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions
Umístění: ROZCESTNÍK » Lidé » Tomáš Murňák

Tomáš Murňák

tomas_murnak.jpg

Předseda místního sdružení a zastupitel Prahy 13.

Narodil jsem se v roce 1980 v Praze. Po absolvování obchodní akademie mne profesní kariéra zavedla do softwarového oddělení nakladatelství odborné literatury, kde s výjimkou krátkého pobytu v Anglii pracuji dodnes.

O politiku se zajímám přes 10 let. Aktivně jsem se do ní zapojil v komunálních volbách do zastupitelstva městské části Prahy 13 již jako člen České pirátské strany na kandidátce Zelených v roce 2010.

Zastupitelem jsem se stal v roce 2014, kdy Piráti pod mým vedením, v koalici se Stranou Zelených http://zeleniapiratipro13.cz/ Zelení a piráti pro 13, získali ve volbách 11,19 % hlasů, což nám přineslo 5 mandátů (2 Piráti a 3 Zelení) z celkových 35.

I přesto, že jsme nakonec skončili v opozici a koalice nám nedovolila zasednout v žádném výboru ani komisi, podařilo se nám prosadit část pirátského programu jako je rozklikávací rozpočet, zveřejňování rozpočtu ve strojově čitelném formátu, pozastavit neefektivní projekt kamerového systému http://praha.idnes.cz/praha-13-chce-nakoupit-nove-kamery-za-sto-milionu-korun-pfy-/praha-zpravy.aspx?c=A150316_2147657_praha-zpravy_nuba vrátit autorská práva k pořadům TV Praha 13 do vlastnictví Městské části.

Osobně jsem upozornil také na vyvádění dotací určených spolkům zpět radním http://prazsky.denik.cz/zpravy_region/radnice-dostala-pokutu-nezverejnila-totiz-smlouvy-s-jednim-ze-svych-radnich-20160708.html .

Úspěšný boj na Praze 13 jsem svedl také za svobodný přístup k informacím, který se mi vládnoucí koalice pokusila zamezit například falešnou skartací zvukového záznamu z jednání https://praha.pirati.cz/skartace-na-praze-13.html(viz též moje interpelace https://www.facebook.com/tomas.murnak/videos/10206532777416306/).

Záznam jsem chtěl použít jako zvukovou stopu k našemu pirátskému natáčení jednání zastupitelstva https://youtu.be/oIhY3INJPkE?list=PLhc5QMLcO6ma32Lcj6fn-W4HG9ozlR_VR, protože doposud není u nás jako na ostatních MČ oficiálně zveřejňováno https://docs.google.com/spreadsheets/d/107be0mg7N7HxHQzFbuASzaHuDlMnRqWgyNjtD7wvJhI/edit?usp=sharing]. Záznamy mi po odvolání na Národní archiv pro porušení archivního zákona ve spolupráci s pražskými zastupiteli musely být vydány. http://praha13.cz/file/59d1/0-2016-Poskytnuta-informace.pdf

Mé podání na odbor kontrolních činností pražského magistrátu nakonec významnou měrou přispělo k vydání nové směrnice pro vydávání informací http://praha13.cz/file/BTh1/Smernice-starosty-c-2-2017.pdf, která konečně zavedla mj. i odpovědnost osob za neposkytnutí informace. Od této doby si radnice nedovolí informace odepřít nejen mne, ale z reakcí našich příznivců víme, že je sdílnější i při podání běžných občanů.

Ve spolupráci se spolky se věnujeme i otázce necitlivé výstavby http://zeleniapiratipro13.cz/vyroste-na-posledni-zeleni-mezi-stanicemi-metra-luziny-a-luka-5-vezi/, která zde zpravidla probíhá bez vyjádření veřejnosti.

V červenci 2015 jsme na ustavující schůzi založili Místní sdružení Piráti Praha 13 a já byl zvolen jeho předsedou.

Mezi mé zájmy patří: Informační technologie, politika, cyklistika a historická literatura.

Motto : Společně otevřeme Prahu

E-mail

Facebook

© Piráti, 2023. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.
lide/tomas_murnak.txt · Poslední úprava: 21.06.2018 18:33 autor: Tomas.Murnak