• @cen_f has edit permissions
  • @cen_regp has edit permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions
  • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions
  • lukas_novy has no permissions

Radek Holodňák

Bc. Radek Holodňák (nar. 7.6. 1993) byl dlouholetým předsedou a místopředsedou Místního sdružení České pirátské strany Žatec - Kadaň.

K Pirátům vstoupil v prosinci 2012. Od března 2013 působil v mediálním odboru strany. V průběhu roku 2014 zastupoval vedoucího mediálního odboru (funkční období Víta Konečného). V květnu roku 2013 spoluzakládal Místní sdružení České pirátské strany Žatec. Tomuto sdružení předsedal v letech 2013 a od roku 2015 doposud. V roce 2014 působil jako 1. místopředseda žatecké buňky. V průběhu let 2015-2016 byl členem Předsednictva krajského sdružení Ústeckého kraje.

Soustředil se na regionální působení Pirátů v Žatci a Ústeckém kraji. Zaměřoval se na organizování kulturních akcí, propagaci Pirátů konstruktivní cestou a aktivní přístup k Pirátství. V čele Pirátů v Žatci organizoval neziskově a na dobrovolnickém principu hudební a filmové festivaly, výstavy, přednášky a dobrovolnické úklidové akce. Spolu s kolegy se podílel na kulturním oživení žatecké synagogy. Byl realizátorem několika veřejně prospěšných projektů v rámci pirátského participativního rozpočtování. Ideově se považuje za proevrpského liberála.

V roce 2012 byl členem antifašistického petičního výboru Žatec proti neonacistům. Na podzim 2014 byl jedním z jednatelů petičního výboru za odvolání žateckého starosty Jelínka, který byl nakonec úspěšný a přispěl k rozložení koalice Svobodných a KSČM.

Na všechny stranické funkce rezignoval v zimě 2017, paradoxně krátce po pirátském parlamentním volebním úspěchu. Rozhodl se stáhnout z veřejného života a začal podnikat v oblasti copywritingu a audioprodukce. Intenzivně se také věnuje studiu německé klasické filozofie a akademické práci. Rád by pokračoval v akademické dráze i dobudoucna.

Profesní život

V roce 2013 absolvoval Gymnázium Žatec. V září 2017 úspěšně absolvoval bakalářský obor Studium humanitní vzdělanosti na Fakultě humanitních studií UK, kde v současnosti pokračuje v magisterském studiu filozofické antropologie. V rámci studia se zabývá především německou klasickou filozofií. Při studiu pracoval v pražském domově dětí a mládeže. Nyní podniká jako freelancer v oblasti copywritingu a audioprodukce.

Osobní život

Jeho životní vášní je hudba a filozofie. Na gymnáziu byl členem divadelního souboru. Od roku 2007 hraje na bicí. Má za sebou na sedmdesát koncertů s různými hudebními subjekty (od metalových kapel po smyčcový kvartet) a několik divadelních představení. V současnosti koncertuje a nahrává se svým vlastním synthpopovým projektem MINIMUM. Dále se věnuje floristice, filozofii, médiím, turistice a sběratelství pivních láhví. Sbírá také originální vinylová vydání alb Davida Bowieho a Garyho Numana.

Kontakt

e-mail: radek.holodnak@pirati.cz

FB Piráti Žatec: http://www.facebook.com/PiratiZatec

© Piráti, 2020. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.