• @cen_f has edit permissions
  • @cen_regp has edit permissions
  • @ALL has read permissions
  • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions
Umístění: ROZCESTNÍK » Lidé » Ondřej Ručka

Ondřej Ručka

ondrej_rucka.jpg

Ondřej Ručka (* 16. května 1983) je člen Pirátské strany a její Rozhodčí komise. Narodil se v Krnově a od roku 1989 žije v Ostravě. Je ženatý a má dceru.

Vystudoval Gymnázium Ostrava-Hrabůvka a posléze získal magisterský titul v oboru Politologie na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity a rovněž tak magisterský titul na Právnické fakultě tamtéž. V roce 2016 absolvoval rigorózní zkoušku na Právnické fakultě Univerzity Karlovy.

Během studia absolvoval Školu lidských práv a pomáhal jako dobrovolník v bezplatné právní poradně, po ukončení studia pracoval jako právník v advokacii, strojírenství a finančnictví.

Ve veřejných funkcích nyní působí jako zastupitel Moravskoslezského kraje, člen Kontrolního výboru MSK, člen Výboru pro zahraniční a přeshraniční spolupráci MSK, člen Legislativní komise MSK a člen dozorčí rady společnosti Moravskoslezské inovační centrum Ostrava, a.s. Dále pak působí jako předseda Komise proti kriminalitě Městského obvodu Ostrava-Jih, člen Finančního výboru Statutárního města Ostrava a místopředseda dozorčí rady společnosti Ostravské městské lesy a zeleň, s.r.o.

V letech 2005 až 2008 byl členem ČSSD.

© Piráti, 2023. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.
lide/ondrej_rucka.txt · Poslední úprava: 18.03.2022 09:37 autor: ondrej.rucka