• @cen_f has edit permissions
  • @cen_regp has edit permissions
  • @ALL has read permissions
  • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions

Mikuláš Ferjenčík

Mikuláš Ferjenčík Mikuláš Ferjenčík se narodil v Českých Budějovicích, brzy se ale s rodiči přestěhoval do Choltic, malé obce nedaleko Pardubic. V současnosti žije s přítelkyní a synem v Praze, během kampaně v Pardubickém kraji potom v Cholticích u rodičů.

V letech 1998 až 2006 studoval na Gymnáziu Přelouč. V této době také díky stipendiu nadace Open Society Fund dva roky strávil na Brentwood School v Essexu ve Velké Británii, kde složil i tamní maturitní zkoušku. Po necelých dvou letech následně strávených na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy se vydal na Fakultu strojní ČVUT. V roce 2011 ale začal pracovat pro Piráty na plný úvazek (za vlastní peníze), což se s FS ČVUT nedalo příliš skloubit. V září 2011 proto nastoupil na Fakultu humanitních studií Univerzity Karlovy, kde úspěšně absolvoval obor Základy humanitní vzdělanosti a získal titul bakalář.

Od února 2013 do srpna 2013 působil jako koordinátor dobrovolníků v protikorupční kampani Rekonstrukce státu. Má zkušenosti s překlady z angličtiny, školením práce s médii i zahradničením. Působí jako lektor kroužků zábavné logiky pro první stupeň na dvou základních školách v Praze.

Od podzimu 2014 působí v pražském zastupitelstvu, kde má za Pirátský klub na starosti oblasti územního rozvoje, veřejné dopravy, životního prostředí a kultury. Snaží se zlepšovat uživatelskou přístupnost pražského magistrátu, například prosadil zveřejnění připravovaného územního plánu Prahy.

Oslovil ho mezinárodní rozměr Pirátského hnutí a vznik zcela nového myšlenkového proudu v politice, pro který je svobodný Internet důležitější než poplatky u lékaře. V Pirátské straně koordinoval protesty proti smlouvě ACTA, stejně jako kampaň Internet bez cenzury. Pomohl zabránit zavedení turniketů v pražském metru a výrazně přispěl k zapojení České pirátské strany do mezinárodního Pirátského hnutí.

Mluví plynně anglicky a domluví se německy. Hraje fotbal a také má v oblibě akordeon – stejně jako Ivan Bartoš. Hrál na něj v – dnes už bohužel rozpadlé – folk-punkové formaci Potomci Slavníkovců.

V parlamentu hodlá prosazovat zveřejňování povinnost ČEZu a Českých drah zveřejňovat smlouvy, zrušení podpory biopaliv, co nejširší přístup ke vzdělání napříč generacemi a sociálním původem, v neposlední chce bojovat s nezamýšlenými dopady zákonů - se situacemi, kdy zákon tvrdě dopadne na lidi, kterých se původně vůbec neměl týkat, ale zákonodárci to nedomysleli.

E-mail: mikulas.ferjencik@pirati.cz
telefon: 737 943 770

© Piráti, 2022. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.
lide/mikulas_ferjencik.txt · Poslední úprava: 30.09.2017 23:04 autor: Mikulas.Ferjencik