• @cen_f has edit permissions
  • @cen_regp has edit permissions
  • @ALL has read permissions
  • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions
Umístění: ROZCESTNÍK » Lidé » Michal Marciniszyn

Michal Marciniszyn

Michal Marciniszyn, narozen 10.10.1978 v Moravské Třebové, jihomoravák, toho času z Brna.

Po základní škole v Hodoníně navázal víceletým gymnáziem v Břeclavi. Promoval z teoretické informatiky na FI MU v Brně. Po studiích pracoval v oboru na pozicích SW testera, technického trenéra v Red Hatu a poté senior SW inženýra v Gooddata. Zde se stal engineering manažerem a v této práci pokračuje i u svého současného zaměstnavatele Solarwinds. Jeho technické profesní priority jsou bezpečnost, Linux a SaaS aplikace.

Do Pirátské strany vstoupil v roce 2016. V místních volbách v roce 2018 byl zvolen zastupitelem na městské části Brno-střed. Jako opozičnímu zastupiteli se mu ve spolupráci s Monikou Lukášovou Spilkovou povedlo prosadit přístupnost všech materiálů do komisí pro všechny zastupitele. Zároveň s tím je předsedou představenstva firmy Technické sítě Brno, a.s. - zde se věnuje mimo jiné kyberbezpečnosti a chytrému budování infrastruktury. V rámci svého působení v TSB roku 2019 inicioval vznik standardu pro vedení optických sítí, jež po dvou letech vývoje a diskuzí vstoupil v Brně v platnost. Od roku 2019 je členem republikového výboru a místopředsedou místního sdružení Brno.

Jeho hlavními tématy v politice jsou IT, kyberbezpečnost a Smart cities, především pak infrastruktura pro SC.

V osobním životě je jeho největší vášní cestování, miluje jihovýchodní asii, kde i nějakou dobu pracoval. Jako bikepacker objel Taiwan. Je celoživotním knihomolem. Nějakou dobu hrával šachy a dlouhodobě je vášnivým hráčem Magic: the Gathering. Učí se hrát na saxofon.

© Piráti, 2023. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.
lide/michal_marciniszyn.txt · Poslední úprava: 10.04.2021 14:42 autor: michal.marciniszyn