• @cen_f has edit permissions
  • @cen_regp has edit permissions
  • @ALL has read permissions
  • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions
Umístění: ROZCESTNÍK » Lidé » martin_strnad

Martin Strnad (* 23.11.1975), pochází z Liberce, ale žije od 9 let v Děčíně. Je ženatý a má úžasnou manželku, která ho maximálně podporuje v Pirátství, stejně jako jeho dvě nejskvělejší holčičky - dcery. Aby těch ženských nebylo málo tak má ještě fenku yorkšíračku ;)

Milovník cestování po celém světě a především do neobvyklých zemí na zkušenou. Hodně času strávil v Norsku a v celé skandinávii, kterou obdivuje a miluje jí.

Pracuje více jak 25 let na Magistrátu města Děčín.

Dlouho jako IT - webdesigner, grafik, GIS, mapové aplikace, eGoverment, smartcity, portály, mobilní aplikace a služby.

V současné době především jako analytik a koordinátor Smart City, komunikační a IT projekty.

Evropan věřící v silnou a jednotnou Evropu bez ega jednotlivých států, veřící v osobní svobodu člověka, propagátor kryptoměn, legalizace, obdivovatel Václava Havla a jeho odkazu.

Inovátor ve státní správě s prioritou - transparentnost, sdílení informací, veřejné zakázky, architektonické soutěže. Po letech je vývoj v Děčíně ohledně rozvoje, směřování a kroků pro mne velmi pomalé, neefektivní a v mnoha případech nezodpovědné a nevedoucí k tomu, aby se Děčín stal transparentním, efektivním a fungujícím městem.

Po letech, kdy podával každý rok pravidelně několik námětů a inovací k dosažení vize elektronizace úřadů a naplnit tak plně heslo eGovermenetu zjistil, že některá zlepšení jsou více politická rozhodnutí než-li technická. Proto se rozhodl kandidovat a ovlivnit tak chod úřadu tímto způsobem.

Prakticky od samého začátku od mého nástupu na Magistrát města Děčín jsem přítomen na každém zastupitelstvu a aktivně čtu a analyzuji každý zápis komisí, usnesení ZM a RM. Myslím, že dokáži velmi detailně netransparentnost, pochybení nebo neefektivní krok z pohledu financí, technologií nebo negativní krok v rozporu k lepšímu směřování rozvoje města Děčín. Transparentnost je pro mne vším a na úřadě je to hlavní bod, který mne motivuje i nadále pracovat pro státní správu. Za čas mého působení se hodně pozitivních věcí podařilo, ale je to pořád velmi náročný úkol, obzvláště když toto téma není pro mnoho lidí na uřadě a u zastupitelů vnímána jako priorita. I tak je Děčín v mnoha těchto ohledech lídrem mezi městy v celé ČR.

Roky čtení všech zápisů komisí, materiálů do zastupitelstev a analyzování těchto informací se vyplatilo.

V současné době se podařilo Piráti Děčín etablovat do politiky v Děčíně a za pomocí dvou koaličních pirátských zastupitelů (jeden z nich radní) se daří kormidlo směřování Děčína vést tím správným směrem.

Za celou dobu působení na úřadě se snažím šířit osvětu v oblasti eGovermentu a jsem za to jednou za čas odměněn a tak pomalu sbírám desitky různých cen, které jsem díky mým inovacím a svému postoji obdržel.

Jako poslední osobní úspěch je první místo jako eOsobnost Egovermentu 2021 a spousty dalších ocenění, které jsem za celý profesní život dostal - viz linkedLn.

Předseda MS Děčín (Děčín, Varnsdorf, Rumburk, Česká Kamenice..) od 2018 - doteď

Kontakt: info@piratidecin.cz, +420 736 75 88 46

© Piráti, 2023. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.
lide/martin_strnad.txt · Poslední úprava: 09.05.2022 11:47 autor: martin.strnad