• @cen_f has edit permissions
  • @cen_regp has edit permissions
  • @ALL has read permissions
  • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions

Mgr. Martin Kučera

martin_kucera.jpg

Martin Kučera (* 14. května 1971) byl do listopadu 2021 4. místopředsedou strany a zastupitelem městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. V rámci zastupitelské funkce byl Piráty nominován do kontrolního výboru, finančního výboru a bytové komise.

Vystudoval matematickou analýzu na Univerzitě Palackého v Olomouci, v průběhu studia ho však natolik uchvátily hry na hrdiny (Dračí doupě aj.) a moderní stolní hry, že se volnočasová zábava rozrostla v práci při studiu a posléze na plný úvazek. Nyní již téměř 20 let řídí nakladatelství ALTAR, které tyto hry vydává.

Dlouhá léta prohlašoval, že na aktivní účast v politice nemá žaludek. Čas však plynul a poměry v české politice se stále zhoršovaly (na všech úrovních, od celostátní přes krajskou až po komunální). Bylo stále jasnější, že na ty, kdož na politiku žaludek mají a zároveň chtějí opravdu zastupovat zájmy občanů, lze čekat dlouho a marně. A že změnu si musíme zasloužit tím, že také přiložíme ruku k dílu. Proto se Martin v květnu 2010 dal k Pirátům, jejichž vize jsou jeho vidění světa nejblíže (ač by se mohlo zdát, že jeho zaměstnání ho postaví na opačnou stranu barikády). Kromě problematiky internetu a legislativy související s tvůrčí činností (která ma dopady i v řadě dalších důležitých oblastech jako je školství či zdravotnictví) by rád věnoval pozornost i těm krokům veřejné správy, které ovlivňují každodenní život rodin s dětmi. V místech, kde bydlí a pracuje, tedy především nápravě katastrofálního stavu životního prostředí.

Jeho práce stále zůstává i jeho koníčkem. Z těch dalších (které ovšem do jisté míry musely ustoupit rodině, práci a Pirátům) lze jmenovat sci-fi a fantasy literární i filmovou, počítače, hlavolamy a rybaření.

e-mail: martin.kucera@pirati.cz

© Piráti, 2023. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.
lide/martin_kucera.txt · Poslední úprava: 01.02.2022 05:51 autor: martin.kucera