• @cen_f has edit permissions
  • @cen_regp has edit permissions
  • @ALL has read permissions
  • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions

Markéta Gregorová

Markéta Gregorová (*14. ledna 1993) je členkou Pirátů, europoslankyní, a členkou Správní rady Pirátského institutu. Pochází z Mostu, od září 2012 se vyskytovala především v Brně a nyní to střídá dle pracovní potřeby.

Markéta vystudovala Podkrušnohorské gymnázium v Mostě a v lednu 2016 získala bakalářský titul na Masarykově univerzitě v Brně v oborech Mezinárodní vztahy a Evropská studia. Po třech letech v milovaném BizBoxu, kde byla e-commerce specialistkou a testerkou webových aplikací, se do parlamentních voleb 2017 vrhla pomoci Pirátům jako volební manažerka. Po úspěchu Pirátů v těchto volbách pracovně oscilovala mezi soukromou sférou (markéťačka a PR specialistka) a aktivismem (vedoucí zahraničního odboru Pirátů). V říjnu 2018 se stala neuvolněnou zastupitelkou města Brna, tuto funkci složila po získání mandátu europoslankyně v květnu 2019.

V Pirátské straně působila v letech 2013 - 2015 jako volená vedoucí Zahraničního odboru, od května 2017 tuto pozici zastávala na dva roky znovu. V rámci toho reprezentovala české Piráty i v Evropské pirátské strany (PPEU), kde byla předsedkyní i místopředsedkyní, kvůli europoslaneckému mandátu ale v roce 2020 neobhajovala. Nevylučuje však návrat.

Aktivně se zajímá o politiku již přes deset let, zpívá v kapele Definitivní Ententýk, předstírá slavnou ukulelistku, je závislá na svojí kočce Kočce a při volbách by jí největší radost udělalo, kdyby lidé volili informovaně.

Kontakt
E-mail: marketa.gregorova@pirati.cz
Web: http://gregorova.eu

Europarlamentní stránka
Chaotic Good
Politický kompas
Meme compass

© Piráti, 2022. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.
lide/marketa_gregorova.txt · Poslední úprava: 18.04.2021 20:56 autor: marketa.gregorova