• @cen_f has edit permissions
  • @cen_regp has edit permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions
  • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions
  • lukas_novy has no permissions
Umístění: Hlavní stránka » Lidé » Marek Nečada

Marek Nečada

Marek Nečada (* 26. června 1990 Třebíč) je doktorandem na Aaltově universitě, kde se zabývá teoretickým výzkumem nanoplasmonických systémů.

Vystudoval teoretickou fysiku na MFF UK. Během studia spoluzaložil a vedl fysikální korespondenční seminář pro žáky základních škol – Výfuk. V letech 2011–2014 působil v Akademickém senátu UK.

Mezi jeho politické oblasti zájmu patří zejména vzdělávání, věda, evropská integrace a změna klimatu, kterou považuje za nejvážnější výzvu pro lidstvo ve 21. století.

Členem Pirátů je od roku 2009 a v současnosti zastává funkci vedoucího jednatele republikového výboru. Ve dvou funkčních obdobích působil v rozhodčí komisi.

V politice je jeho cílem prosazování co největší rovnosti a šíře příležitostí a individuálních svobod, a zároveň poskytování ochrany těm, kteří se sami bránit nedokáží. Příčí se mu arogance velmocí a náboženství růstu HDP.

Hovoří plynně anglicky, finsky a rusky; vcelku snadno přelouská texty psané německy, francouzsky, španělsky nebo v jakémkoliv současném slovanském jazyce.

Je ženatý a má dvě děti.

Má rád svobodný software a od roku 2004 je věrným uživatelem Debianu.

© Piráti, 2021. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.