• @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • virtual_user má oprávnění vytvářet
  • @ALL má oprávnění číst
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Jana Koláříková

Jana Rohová

Jana Koláříková (30. září 1986) spolupracuje s Pirátskou stranou od roku 2011, členkou je od roku 2013. Narodila se v Šumperku, již od útlého dětství žije v jižních Čechách.

Studovala Střední pedagogickou školu v Prachaticích. Pracovala např. jako dispečerka, vedoucí expedice nebo „supply chain manager“ v různých firmách v jižních Čechách. V roce 2010 odcestovala do Anglie, kde studovala mezinárodní spolupráci a rozvoj a začala pracovat pro neziskovou organizaci DAPP (Development aid from people to people) jako promotér dobrovolnictví a zástupce dobrovolníků v České republice. Náplní její práce byl nábor dobrovolníků z různých evropských zemí, provádění přijímacím procesem a zaškolování.

V září roku 2011 se přesunula do DAPP Malawi, kde pracovala jako „Education sector leader“ (vedoucí školského sektoru). Úzce spolupracovala s malawským ministerstvem školství, sepsala a vydala vzdělávací materiály zabývající se zvyšováním gramotnosti zábavnou formou. Začala spolupracovat s „African library project“, s jehož pomocí zorganizovala distribuci knih z USA do malawských knihoven, prováděla školení knihovníků a vedla vzdělávací semináře pro učitele základních škol. Ve svém volném čase se věnovala aktivizaci dobrovolníků a vedení youth clubů, sázení stromů, fundraisingu a následné stavbě mateřské školy Chigonjetso.

V polovině roku 2012 se vrátila zpět do České republiky. Poté pracovala jako kontaktní pracovník v občanském sdružení zabývajícím se drogovou problematikou a současně jako redaktorka, v Pirátské straně působila jako místopředsedkyně jihočeského kraje. V roce 2014 nastoupila na MD s prvním potomkem (který je vlastně třetí, s manželem se stará ještě o desetiletá dvojčata). V roce 2016 úspěšně zakončila vysokoškolské studium oboru sociální a charitativní práce na Jihočeské univerzitě.

Je místopředsedkyní oblastního sdružení Strakonicko, do konce listopadu 2017 byla krajskou koordinátorkou pro Jihočeský kraj. Nyní vykonává funkci vedoucí Personálního odboru a kandiduje z pátého místa do EP.

Ve svém volném čase se věnuje dětem, aktivitám sdružení Rally Fans Katovice, jehož je členkou, zajímá se o aktuální dění ve světě, zejména v oblasti developmentu, sociální oblasti a oblasti školství, jejím koníčkem je sledování vývoje světové drogové politiky, občanská angažovanost, dále pak grafika, kreslení a focení. Osobnostní typ: ENFJ

Kontaktovat ji můžete na jana.kolarikova@pirati.cz nebo na 770 113 643.

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.