• @cen_f has edit permissions
  • @cen_regp has edit permissions
  • @ALL has read permissions
  • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions
Umístění: ROZCESTNÍK » Lidé » Jan Köchert

Jan Köchert

Jan Köchert (* 13. ledna 1978) je členem Pirátů od r.2011. Nejčastěji ho potkáte online, ale ve vzácných případech se vyskytuje i ve fyzické podobě v Teplicích, v Praze, v Ústí nad Labem, Liberci a v zahraničí (převážně EU).

Honza vystudoval Gymnázium v Duchcově, a poté absolvoval pomaturitní studium anglického jazyka zakončené zkouškou na úrovni FCE - Cambridge English. Profesně několik let působil na různých pozicích nadnárodních společností, nyní již řadu let podniká.

V současnosti se věnuje několika projektům, z nichž nejvíce času zabírá vývoj vlastních SaaS služeb s mezinárodní působností, ad-hoc poradenství (zejména v oblasti brand & marketing, krizové komunikace a nastavení komunikace na sociálních sítích) a externí spolupráce s českou společností zabývající se modelářstvím při vstupu na západní a asijský trh. Ve zbytku času pomáhá jako Community Manager v nezávislém herním studiu, kde je jeho hlavní činností budování strategie pro vztah s mezinárodní komunitou fanoušků a odborná pomoc s přípravou PR/Crowdsourcing kampaní.

Honza se v nepravidelných vlnách energie a volného času angažuje v různých aktivitách Pirátů a dlouhodobě navádí své okolí (stát, obce, firmy) k přijetí dobrých pirátských myšlenek jako jsou transparentnost, participativní rozpočtování, open data, open source a další. Za nejdůležitější dlouhodobý Pirátský úkol ale nadále považuje udržení svobodného internetu, jakožto nejúčinnějšího nástroje v boji za zachování občanských svobod. Při boji za obranu pirátství a prosazení pirátských myšlenek je čas od času připravený položit i oběť nejvyšší, tedy kandidovat do některé z funkcí.

Z dalších pirátských oblastí ho zajímá především ochrana osobní svobody, transparentní stát a vnitřní komunikace strany se zvláštní pozorností na práva Celostátního Fóra. Honza se snaží vnímat pirátství jako celek - od aktivismu po politiku, od nových členů po nejznámější mediální tváře. Za nedílnou součást současného pirátského úspěchu považuje také komunální politiku v celé ČR a proto v tuto chvíli působí ve svém regionu jako pověřený vyjednavač o nadcházejících senátorských a komunálních volbách (2018).

Mezi jeho zájmy patří IT, filozofie, cyberpunk, ochrana zvířat, moderní vzdělávání a zábava ve všech podobách.

email: jan.kochert@pirati.cz

© Piráti, 2023. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.
lide/jan_kochert.txt · Poslední úprava: 30.11.2017 21:25 autor: Jan.Kochert