• @cen_f has edit permissions
  • @cen_regp has edit permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions
  • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions
  • lukas_novy has no permissions

PaedDr. Ivo Vašíček

Ivo Vašíček Ivo Vašíček (* 5. prosince 1961 Olomouc). Ivo vyrůstal a studoval v Brně (doktorát z Fyziky v roce 1986). Má čtyři děti a žije v Čejkovicích.

Učil na ZŠ i VŠ. Na přelomu roku 1989/90 byl krátce politicky aktivní v OF. Do roku 1997 v různých manažerských pozicích řídil rozvoj telekomunikační firmy v rámci Evropy. Od roku 1998 poskytuje se svojí firmou odborné manažerské služby českým firmám i nadnárodním korporacím. Největší úspěchy má při formulacích strategií a při krizovém řízení. Řídil vývoj nového software v české IT společnosti. Nyní rozvíjí projekty v oblasti informační bezpečnosti.

Politický postoj: „Jsem přesvědčen, že současné uspořádání a řízení společnosti neodpovídá technologické realitě. Vysoká produktivita nás může osvobodit od práce. Zatím se však rostoucí produktivita projevuje růstem zisků (tedy i dluhů) a nezaměstnanosti - krizí z nadvýroby. Finanční krize je projevem nadvlády trhu nad společností. Krize slouží jako argument pro zdůvodnění snížení kvality života, které je pro zvýšení ziskovosti investičních aktivit nezbytné.“

Politickou angažovaností se podílí na realizaci strukturálních změn ve společnosti.Vždy se opírá o otevřenou a věcnou komunikaci. Právo na svobodné šíření informací a na soukromí považuje za základ všech osobních svobod. Svými blogy upozorňuje na chybná společenské a ekonomická paradigmata. V DPMB prosadil otevřená data a otevřený EOS (elektronický odbavovací systém) a řeší celoevropskou interoperabilitu EOS. Je navrhovatelem ekonomických bodů pirátského programu a byl do r.2017 garantem programového bodu Finanční systém.

Byl od srpna 2010 místopředsedou České pirátské strany (třikrát byl zvolen) až do dubna 2017. V roce 2016 byl zvolen krajským zastupitelem v Jihomoravském kraji. Od února 2018 je druhým místopředsedou Krajského sdružení Pirátů v Jihomoravském kraji. Je členem MS Slovácko.

E-mail: ivo.vasicek@pirati.cz

© Piráti, 2020. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.