• @cen_f has edit permissions
  • @cen_regp has edit permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions
  • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions
  • lukas_novy has no permissions

František Kopřiva

frantisek_kopriva_pirati-2.jpg

František Kopřiva (* 30. listopadu 1995, Mladá Boleslav) odmaturoval v roce 2015 na Gymnáziu Dr. Josefa Pekaře v Mladé Boleslavi a momentálně studuje v Praze, kde také pracuje v Laboratoři pro vývoj a realizaci. Kromě toho příležitostně pracuje jako copywriter. Mezi jeho záliby patří rozšiřování obzorů, hudba, filmy, knížky, hry, tvůrčí psaní, cestování, věda, sport a samozřejmě politické dění světové i domácí.

Do Pirátské strany vstoupil ve svých 18 letech, na jaře 2014. Již dříve však pomáhal jako příznivec s kontaktními kampaněmi. Je aktivním členem Zahraničního odboru a pracovní skupiny Mezinárodní vztahy. Od května 2015 s přestávkou působí v předsednictvu středočeského sdružení a od srpna 2015 je členem Republikového výboru. Je předsedou místního sdružení v Mladé Boleslavi. V roce 2016 byl lídrem v krajských volbách ve Středočeském kraji, kde Piráti skončili se 3,5 %.

Angažováním se v České pirátské straně nechce nic menšího, než přispět k pozitivnímu vývoji lidstva. Politiku považuje za jeden z prostředků. Piráti jsou pro něj ideově nejkompatibilnější stranou a považuje ji za nejlepší alternativu na české politické scéně. Strana ho velmi obohatila a poskytla prostor získávat nové zkušenosti a pracovat s výbornými lidmi.

V roce 2017 se podařil zázrak a Piráti získali 10 procent v celostátních volbách do Parlamentu sněmovny. Díky tomu jsem se stal poslancem za Středočeský kraj. Držte nám palce.

Odkaz na aktuální profil zde: https://www.pirati.cz/lide/frantisek-kopriva/

Kontakty
© Piráti, 2021. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.
lide/frantisek_kopriva.txt · Poslední úprava: 28.11.2017 12:47 autor: Martin.Duska