• @cen_f has edit permissions
  • @cen_regp has edit permissions
  • @ALL has read permissions
  • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions
Umístění: ROZCESTNÍK » Lidé » Eva Nováková

Eva Nováková

eva_novakova.jpg

Eva Nováková (1981). Rodačka z Kladna, která se přes Londýn, Jeruzalém a Prahu dostala až do Jihlavy, z korporace do sociálních služeb (a zpět do korporace). V říjnu 2018 byla zvolena členkou Zastupitelstva města Jihlavy, v říjnu 2020 členkou Zastupitelstva Kraje Vysočina. Po krátké epizodě, kdy pracovala jako plánovačka logistiky ve společnosti BOSCH, kde byla i členkou základní odborové organizace KOVO, nastoupila u Pirátů jako Koordinátorka Krajského sdružení Vysočina.

V rámci působení v Zastupitelstvu města Jihlavy je členkou majetkové komise, komise pro bezpečnost a prevenci kriminality a komise pro sociální a neziskovou oblast. Podílela se na přípravě projektu, díky kterému Jihlava od října 2019 zařadila do svého portfolia metodu Housing First. Kromě sociální oblasti se zajímá o posilování participace občanů.

Vystudovala obor sociologie a sociální politika (Bc.) na Fakultě sociálních věd UK, nedostudovala obor romistika na Filosofické fakultě UK. Absolvovala několik kurzů zaměřených na manažerské dovednosti a leadership.

Tři roky pracovala jako vedoucí terénní sociální služby. Vedla tým deseti kolegů a kolegyň. Kromě klasické sociální práce se společně snažili působit i na změnu podmínek, které vedou k prohlubování sociálního vyloučení. S kolegy a kolegyněmi se účastnila pracovní skupiny pro sociální bydlení zřízené městem, realizovala projekt zaměřený na podporu inkluzivního vzdělávání, který kromě přímé podpory žáků/studentů a jejich rodin cílil i na změnu postojů pedagogů a odpovědných institucí, a podporovala zástupce romské komunity v participaci a občanské angažovanosti.

Kromě toho s místním kolektivem Jídlo místo zbraní pravidelně vaří veganské jídlo pro lidi bez domova a podílí se na organizaci různých benefičních a kulturních akcí. Ve spolupráci s divadlem DIOD dva roky organizovala Rozpravy - večery zaměřené na představování romské kultury široké veřejnosti i Romům samotným.

Pracovně ještě občas překládá pro romistický časopis, v minulosti učila romštinu, dělala PR pro pár projektů (Férové bydlení, Stan romské kultury) nebo působila jako manažerka kapely Terne Čhave. V pražském klubu Cross dva roky organizovala UFOSS - večery zaměřené na různá romská/romistická témata. Předtím se věnovala tématu nenásilného palestinského hnutí proti okupaci. Ve volném čase se snaží věnovat akrobacii na šálách a pohybu obecně. Na oblíbenou aktivitu bike pólo už bohužel moc času nezbývá.

© Piráti, 2023. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.
lide/eva_novakova.txt · Poslední úprava: 14.01.2021 18:01 autor: eva.novakova