• @cen_f has edit permissions
  • @cen_regp has edit permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions
  • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions
  • lukas_novy has no permissions
Umístění: Hlavní stránka » Lidé » David Witosz

David Witosz

david_witosz_300.jpg

Ing.David Witosz (*26. dubna 1981), 1. místostarosta městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz, radní města Ostravy, garant programového bodu Doprava pro parlamentní volby 2017 a odborný asistent poslance Ing. Ondřeje Polanského.

Dokončil studia institutu Geodézie a Důlního Měřictví na VŠB-TU Ostrava Hornicko-geologické fakulty, obor Inženýrská geodézie. Během studia pracoval v různých odvětvích. Od komunálního úklidu, popeláře, přes stavitele pódií, číšníka, „hallmajstra“ na výstavišti, až po pomocnou sílu v geodetických firmách.

Po zdárném dokončení studia nastoupil do firmy Gefos a.s., pobočka Ostrava, kde započal praxi ve svém oboru. Z větších projektů na kterých se v té době podílel jako geodet stojí za zmínku: modernizace železničního koridoru Bystříce nad Olší-Mosty u Jablunkova, zaměřování profilů pro vytvoření modelu terénu řek Ostravice, Čeladenka, Stonávka. Dále zaměření pro projekt odprašňovacího zařízení ocelárny Vítkovice, který nikdy nebyl realizován a ani nebude, či výstavba mostu C204 v Opavě.

Po opuštění soukromého sektoru odchází pracovat na Správu železniční geodézie Olomouc, pobočka Ostrava, u SŽDC s.o., kde pracoval v oddělení Správce prostorové polohy koleje.

V roce 2018 se stal lídrem kandidátky Pirátů v komunálních volbách do zastupitelstva města Ostravy. V jedné z nejefektivnějších kampaní, v dějinách ČR, Piráti v Ostravě překonali poprvé v historii hranici 5 % a to velmi výrazně. Výsledkem bylo uzavření 3 koalic (centrální obvod Moravská Ostrava a Přívoz, obvod Poruba, magistrát města Ostravy) a uvolněná pozice prvního místostarosty centrálního obvodu MOaP kterou zastává do dnes. V rámci svěřených úkolů

- doprava, komunální služby, stavební investice, hospodaření s byty a nebytovými prostory včetně jejich nabytí a prodeje

si jako priority určil obnovu a revitalizaci bytového a nebytového fondu, lepší kultivaci veřejného prostoru z pohledu komunálního úklidu, řešení problematiky statické dopravy (inteligentní parkovací systémy) či zavádění nových kontrolních metod ve stavebních investicích (elektronický stavební deník).

Je členem Rady Českého svazu geodetů a kartografů a bývalým předsedou pobočky Železničních geodetů u ČSGK, kde se zejména angažuje v navazování styků s železničními geodety okolních státu a také v propagaci geodezie mezi laickou veřejnost. Je pisatelem oponentur bakalářských a magisterských prací.

Mezi jeho zájmy patří amatérská astronomie, dále analogová černobílá fotografie (které se pro radost věnuje od útlého dětství) a v posledních letech rovněž technologie instantní fotografie firmy Polaroid či staré japonské handheld hry. Mezi osobnosti kterých dílo na něj silně zapůsobilo a je zdrojem jeho inspirace patří Aldous Huxley, T.G. Masaryk či Edwin Herbert Land.

Tým programového bodu Doprava pro parlamentní volby 2017

  • David Witosz - člen Pirátské strany - garant programového bodu Doprava
  • milos_zmeskal - člen Pirátské strany - automobilová doprava
  • Jan Lička - člen Pirátské strany - automobilová doprava a nové technologie
  • Michal Šimek - registrovaný příznivec - železniční a hromadná doprava
  • Václav Včelica - registrovaný příznivec - projekční a dozorová činnost ve stavebnictví

Tým lídrů pro komunální volby 2018 v Ostravě

© Piráti, 2021. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.
lide/david_witosz.txt · Poslední úprava: 20.11.2019 10:52 autor: david.witosz