• @cen_f has edit permissions
  • @cen_regp has edit permissions
  • @ALL has read permissions
  • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions

Dalibor Záhora

Dalibor Záhora (* 19. října 1967), zakládající člen (člen přípravného výboru PPCZ). Po oficiální registraci strany členství ukončil, protože mu kolidovalo s jinými aktivitami. Přesto se s menšími přestávkami Pirátské straně věnoval kontinuálně a někdy i velmi intenzivně. Například při vzniku Pirátských novin (2010), kdy byl jedním ze čtyř „šéfredaktorů“ (jeho texty naleznete i pod pseudonymem Emil Havran).

V krajských volbách 2016 supportoval středočeské Piráty, s kterými dlouhodobě spolupracuje. Žije převážně v Praze, avšak pracovně se ve středních Čechách vyskytuje poměrně často. Rozvedený, bezdětný.

Ze sociálních sítí preferuje Twitter, spouštěl profily Pirátů Vysočina a Královehradeckého kraje. Pokud chcete na Twitter a nevíte jak na to, nebojte se mě kontaktovat ;) https://twitter.com/daliborzz (případně https://fb.com/dlbrz).

Jeden z iniciátorů vzniku Podpalubí (nemoderované části pirátského fóra - kompromisního řešení v rámci konfliktu mezi maximální svobodou projevu a stranickou politikou.

Vzhledem k neschopnosti Pirátské strany provádět kontrarozvědnou činnost a přítomné paranoie je některými členy (samozřejmě bez důkazů) považován za agenta - neupřesněno, jaké zpravodajské služby. Těmito podezřeními se dlouhodobě baví.

Oblíbené citáty:

Zajímám se o politiku čistě jen z obavy, že by se jednoho dne politika mohla zas zajímat o mně.
Vladimír Kokolia

Imaginace je subverzivní, protože staví možné proti skutečnému. Imaginace polidštila člověka, ne práce.
Jan Švankmajer, Síla imaginace, 2001

Chaos je zřídlem nejpozitivnějšího řešení, neboť je to řešení, které není vyspekulované …
Egon Bondy

Více z historie a aktivit…

Rodné město Ústí nad Labem, 1986 maturita zahradnická škola Kopidlno, 1986 dvouletá základní vojenská služba, velitel raketometu (četař v záloze), 1989 jako mnoho jiných se zapojil do „sametové revoluce“, 1990 angažuje se v Unijazzu, nástupnické organizaci Jazzové sekce, 1991 nakladatelství Inverze a hudební agentura Rachot, 1994 nakladatelství Pragma, 1995 studium managmentu - Open Univerzity zakončené bakalářskou zkouškou, 1996 propagační pracovník MF DNES, 1998 spoluzakládá world music festival Respect, 2005 angažuje se v iniciativách za vyšetření zásahu policie proti teknivalu Czechtek, 2006 publikuje na Britských listech, později i v Novém Prostoru, A2 a na dalších nemainstreamových platformách, od roku 2007 aktivní na české anarchistické scéně.

Od roku 2005 spolupracuje s nevládní organizací Iuridicum Remedium, od roku 2010 spolupořádá pravidelná diskuzní fóra v klubu Cross (UFOSS). Od roku 2006 aktivní člen Svazu nezávislých autorů.

© Piráti, 2022. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.
lide/dalibor_zahora.txt · Poslední úprava: 19.03.2017 17:47 autor: Marek.Necada