• virtual_user má oprávnění vytvářet
  • @Celostatni forum má oprávnění upravovat
  • @ALL má oprávnění číst
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Odhlučnění veřejně a zdarma přístupného TBL Studia

projekt:
to_be_loud_studio
řešitel:
Bc. Jan Novák
příslušný výkonný orgán:
Republikové předsednictvo
zahájení:
2016-12-01
ukončení:
2017-12-31
minimum prostředků:
5000.00
maximum prostředků:
20000.00
kolo:
Druhé kolo participativního rozpočtování 2016
výše prostředků:
0.00
sp.značka:
https://redmine.pirati.cz/issues/4492
stav:

Veřejně prospěšný účel projektu

Tento projekt bude zaměřený na tvorbu různých hudebních stylů (zj. elektronická hudba, ale i rap, hip hop, atd.). Veřejnost si zde bude moci vyzkoušet vytváření vlastní hudbu, od „kláves“ k samplerům, či nebo si pouze „zamixovat“ svojí hudbu přes CD přehrávače, gramofony, nebo přes MIDI kontroler. Cílem je plně funkční hudební studio zaměřené převážně na tvorbu elektronické hudby. Osoba, která zavítá nemusí být profesionál. Ve studiu může rozvíjet své hudební schopnosti a dovednosti každý. Nebude se jednat o profesionální studio, cíl tohoto projektu je, aby si všichni lidé mohli zkusit vytvořit vlastní hudbu nebo vyzkoušet DJing, bez nutnosti platit drahé nahrávací studio, nebo si pořizovat vybavení. Ve studiu bude veškeré vybavení, po dohodě bude možné přinést i vlastní. Každou středu bude Den otevřených dveří, kdy veřejnost bude navštěvovat bez ohlášení, mimo tyto dny bude možná návštěva po dohodě. Veškeré návštěvy budou zdarma, provoz budou zajišťovat zdarma dobrovolníci (členi TBL crew). Prostory studia budou v nákupním centru BETY v centru města Týn nad Vltavou. Veřejně prospěšný účel tohoto projektu spočívá především v obohacení kulturního vyžití a v možnosti dát lidem šanci se kreativně rozvíjet v oblasti hudby, DJingu a propagace Svobodné hudby. V případě mladých a dospívajících mohou tyto činnosti pomoci k rozvinutí jejich tvůrčí osobnosti, díky této možnosti mohou využít svůj volný čas prospěšně a produktivně. V tomto směru je tento projekt ve městě Týn nad Vltavou i v okolí ojedinělý a věříme, že existencí studia rozšíříme v našem městě zájem o Svobodnou hudbu a DJing jako takový. V prostorech TBL studia se bude hrát zásadně svobodná hudba a bude zde docházet i k její propagaci.

Podmínky řešení projektu

Věcné podmínky

V první řadě je potřeba studio akusticky odizolovat. Tedy nalepit na stěny akustickou izolační pěnu, tj. cca 5000kč pro rozlohu 65m2. Dále by bylo dobré koupit akustický koberec, ale cena tohoto zboží je poměrně vysoká(15m2 vyjde cca na stejnou částku), budeme tedy volit variantu obyčejného koberce, podestlaný minerolem (pěna na podkládaní plovoucí podlahy). Jedná se o tepelný izolant, který dokáže částečně utlumit zvukové vlny. TBL již disponuje vybavením, které se dá pro daný účel využít.

Časové podmínky

Na projektu by se mělo pracovat od začátku prosince s tím, že se začne aplikací akustických izolantů a celkové úpravě designu studia. Odstartování provozu je planováno na půlku ledna, případně na únor. Jedná se o dlouhodobý projekt, fáze jsou tedy tři - a) Odhlučnění; b) příprava na spuštění studia; c) veřejnosti přístupné studio. Práce bude celá dobrovolnická, při přípravě studia se bude jednat až o desítky hodin dobrovolnické práce, po spuštění studia bude záležet zj. na zájmu veřejnosti, je možné opět až desítky hodin měsíčně.

Osobní podmínky

  Na celém projektu TO BE LOUD STUDIO se bude dobrovolnicky podílet celá hudebni skupina TBL crew, tj. 6 aktivních členů. 
  Všichni členové skupiny se zapojí do projektu. 
  Členové TBL crew: Petr Hulej, Jiří Růžička, Matyáš Hájek, Jan Cikánek, Jaroslav Smola, Lukáš Vráštil

Za Piráty: Simon Kostadinov, Jan Novák

Finanční podmínky

-Akustická pěna: 5000,- - Pokud by vybraná částka přesáhla 5 000,- bude přebytek využit na platbu nájemného ve studiu (tj. 1 500,-/měsíc) a propagaci při otevření studia. Všichni zúčastnění se na projektu podílejí bez jakýchkoliv finančních nároků, maximální částka nepokrývá veškeré náklady - část tedy půjde z kapes členů TBL.

Výsledek projektu

Funkční a veřejnosti zdarma přístupné hudební studio, které bude každý týden ve středu zcela otevřené veřejnosti a ostatní dny v týdnu po domluvě přístupné zájemcům, kteří zde mohou zjistit, že svobodná hudba je stejně kvalitní jako ta licencovaná. Do návštěvního řádu se vloží podmínky o zákazu hraní licencované hudby, která zde bude zakázána.

Popis projektu

Veřejnosti zcela zdarma přístupné nahrávací studio hrající Svobodnou hudbu.

Výzva k podpoře

Podpořte vznik a fungování nahrávacího studia TBL, které umožní lidem realizaci v hudební sféře, naučí je novým schopnostem a umožní jim se zlepšovat ve svých koníčcích, kterými se později budou moct i živit.

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.