• virtual_user má oprávnění vytvářet
 • @Celostatni forum má oprávnění upravovat
 • @ALL má oprávnění číst
 • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
 • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Přestavba černé skládky na sportoviště, pořádání prvních moto závodů

projekt:
pitbike_park_tovacov
řešitel:
tomas_karlik
kontrolor:
adam_slamenik
příslušný orgán:
Republikové předsednictvo
zahájení:
2015-05-05
ukončení:
2015-12-31
minimum prostředků:
5000
maximum prostředků:
50000
kolo:
První kolo participativního rozpočtování 2015
výše prostředků:
10400.00
rozpočtová položka:
PitBike Tovačov
smlouva:
http://pirat.ly/m866d
sp.značka:
PaRo 007/2015
stav:

Veřejně prospěšný účel projektu

Jedná se o dlouhodobý projekt, který již ve třech předchozích kolech získal dostatečnou podporu pro realizaci a díky tomu se vyvíjí správným směrem. Veřejně prospěšný účel spočívá v zamezení rozšiřování rozsáhlé černé skládky a její částečná rekultivace + vytvoření sportoviště, které bude dostupné pro rozsáhlou místní komunitu motorkářů. Černá skládka o rozlohe 1,5 hektaru se nachází cca 2km od obce Tovačov (souřadnice: 49.4350697°N, 17.2646672°E ). Díky podpoře z předchozích kol jsme přidělené prostředky použily hlavně na odklízení odpadu a vytvoření základního profilu závodní dráhy, která měří cca 400 m. Reporty třeba zde: https://forum.pirati.cz/participativni-rozpocet-f687/viceucelova-sportovni-trat-u-tovacova-t25456.html V současnosti se pracuje na tvorbě sekundární trati v obdobné délce jako trať první a zároveň stále probíhají úklidové práce spojené s dolaďováním prvků na trati, jako třeba klopené zatáčky, skoky,..). Až bude hotová i druhá trať, chceme obě tratě propojit a vytvořit jednu velkou. Dále v současnosti probíhá organizace prvních moto závodů, které mají proběhnout v červenci 2015. Předběžně počítáme se 40ti jezdci a bude se zde soutěžit o Moravský pohár!

Podmínky řešení projektu

Věcné podmínky

Bude potřeba stejně jako v minulých kolech projektu:

 • 1) Těžká technika - Hlavně pro zásadní úpravu terénu a nakládání s odpadem.
 • 2) Nářadí - Lopaty, hrábě, kolečka, krumpáče, rýče, rukavice a jiné nářadí pro manuální práce.
 • 3) Zázemí pro dobrovolníky a jezdce - Stavba přístřešku, sociálního zázemí, lavičky,…

Původní stav


Časové podmínky

V předchozích projektech jsme se snažily časově vymezit jednotlivé etapy projektu - jako třeba úklid odpadu, tvorba dráhy, atd. Nakonec se toto dělení zdá celkem bezpředmětné, protože nikdo neví, jakou projekt dostane finanční podporu a kolik dobrovolníků příjde pomoci a tedy se nemůže vědět, jak progresivně a v jakém čase bude projekt postupovat ke svému cíli. Zatím však probíhá vše podle plánu a daří se nám přibližovat k vymezenému cíli. V tomto projektu jak úklid odpadu, tak tvorba samotné trati, nebo jejich jednotlivých prvků, probíhá víceméně dohromady - simultálně a jedno nelze úplně oddělit od druhého.

Projekt započal díky aktivitě Michala A. a Pavla H. již od ledna roku 2014 nezávisle na Pirátech.

Osobní podmínky

 • Michal Adámek a Pavel Hejkerlík - spolupronajímatelé pozemku, od obce Tovačov a zároveň profesionální závodníci v moto sportu. Jsou to hlavní Iniciátoři projektu.
 • Obec Tovačov jménem místostarosty přislíbila maximální součinnost a už teď spolupracuje s Michalem A. a Pavlem Hejkerlíkem na odklízení odpadu.
 • Tomáš Karlík - Řešitel projektu
 • Adam Slaměník - Kontrolor projektu
 • Na projektu se průběžně podílí několik desítek dobrovolníků z okolí. Jedná se většinou o místní obyvatele a hlavně mladé motorkáře.
 • Pro lepší domluvu byla založena FB skupina, kde se průběžně objevují aktuální fotky a informace o projektu ( https://www.facebook.com/groups/413072398825603/ )

Finanční podmínky

Tento projekt je založen na dobrovolnické práci. Peníze, které dostaneme budou použity pouze na věci, jež souvisejí s odbornými prácemi na trati jako práce bagristy, nakladače, také pronájem těžké techniky na terénní práce nebo likvidaci odpadu. Dále na pronájem pozemku, nákup potřebného materiálu, nářadí, pomůcek nebo jiných technických potřeb a zázemí. V tomto projektu by se dalo utratit i statisíce korun a pořád by bylo co zlepšovat. Ale i menší finanční obnosy nám pomohou. Práce je zde přehršel a proto projekt postupuje pomalu. Každá koruna nám moc pomůže. Budeme rádi za Vaši podporu!

Výše nájmu je 5196 Kč / Ročně. Splatná vždy do konce kalendářního roku. V současnosti je smlouva prodloužena do konce roku 2016.

* Smlouva o pronájmu

Výsledek projektu

Výsledek našeho projektu bude víceúčelové sportoviště zaměřené na moto a cyklo sporty, které bude sloužit početné, lokální sportovní komunitě. Navíc bude zamezeno rozšiřování rozsáhlé černé skládky a provede se její částečná rekultivace. Již v současné době se podařilo odklidit, vytřídit a zlikvidovat mnoho tun odpadu a už nyní zde stojí akce schopná tréninková trať o délce 400m. Nic nás nezastaví :)


Aktuální návrh pokračování tratě

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.