• virtual_user has create permissions
  • @cen_f has edit permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions
  • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions
  • lukas_novy has no permissions

Vydání 47 tisíc kusů osmistránkových novin s mapou developerských projektů

projekt:
informovani_obyvatel_prahy_10_vlastnimi_novinami
řešitel:
PhDr. Olga Richterová, Ph.D.
příslušný výkonný orgán:
Mediální odbor
zahájení:
2016-05-09
ukončení:
2016-06-30
minimum prostředků:
5000.00
maximum prostředků:
30000.00
kolo:
První kolo participativního rozpočtování 2016
výše prostředků:
0.00
rozpočtová položka:
Informační noviny Vlasta Praha 10 2016
smlouva:
http://NE
sp.značka:
PaRo xxx/2016
stav:

Veřejně prospěšný účel projektu

Na Praze 10 jsme jedna z nejaktivnějších pirátských buněk v Česku, ale nedaří se nám rozšiřovat členskou základnu tak, jak bychom si přáli. Současně tu panují dost neutěšené poměry: Radmila Kleslová už sice nestojí v čele naší radnice, opět ale není jasné, co se na občany chystá v podobě nedopečené koalice s ODS Milana Richtera. Proto chceme informovat o kauzách, které tu nadále běží, ale i o tom, co se nám už z opozice v zastupitelstvu povedlo. Informace jsou mířené především zdejší seniory a další, k nimž se nedostaneme přes Facebook a mailový newsletter. Vlastní noviny už dvakrát vyšly s Pirátskou podporou, a nese to ovoce. V reakci na vydání novin přišla pokaždé na zveřejněné e-maily řada reakcí a tipů, čemu se věnovat dál - chceme proto pokračovat. Obzvlášť lidi zajímá situace kolem tzv. miliardové radnice - plány na novou stavbu stoplo referendum, na něž Piráti bok po boku ostatních členů koalice Vlasta také pilně sbírali podpisy. V současné době se jako podobně důležité jeví informovat o několika velkých developerských projektech. Noviny umožní veřejnosti sdělit, co se opět chystá, dřív, než by mohlo být pozdě. Musí na ně ale být peníze. Jako hlavní téma chystáme mapu znázorňující plány developerů a stanoviska občanů a občanských sdružení, jakož i postoje městské části. Obsahovat budou samozřejmě i informace o tom, co se nám podařilo, a pozvánky - včetně těch na pirátské schůze. Stejně jako v minulém roce plánujeme rozdávání a roznos Vlastních novin spojit s distribucí magistrátních Pirátských listů. Těch se nám na Praze 10 podařilo na podzim 2015 roznést skoro 10.000 ks.

PS: V minulosti jsem udělala chybu a do Vlastních novin jsem nedala tuto větu: „Tento veřejně prospěšný projekt byl financován ze státního příspěvku České pirátské strany prostřednictvím jejího participativního rozpočtování.„ Psalo se v nich ovšem i o ryze pirátských a přitom veřejně prospěšných tématech (svobodný software) či o pirátské procházce, a v tomto čísle chceme chybu napravit velkým článkem, jak Vlastní noviny financujeme - tj. včetně podrobného popisu pirátského participativního rozpočtu nikoli někde v tiráži, ale v článku.

PPS: Ke stažení zde: http://www.vlasta10.cz/index.php/aktualne/87-vlastni-noviny-vydani-zima-2015-2017

Podmínky řešení projektu

Věcné podmínky

Potřebujeme zaplatit za tisk novin (2 novinové dvojlisty, tj. 8 stran), též za roznos části novin v těch částech, kde má Praha 10 nepřístupné činžáky, a sazbu.

Časové podmínky

Projekt proběhne mezi květnem a červnem v jednom úseku.

Osobní podmínky

Olga Richterová, Ivan Mikoláš, Pavel Hájek, a dále např. Lucie Sedmihradská, Renata Chmelová a další partneři z Koalice Vlasta. Řešitel ani jiní autoři novin nebudou honorováni, platit se bude jen sazba, a to na fakturu.

Finanční podmínky

Celý projekt potřebuje alespoň 65 000 Kč, zhruba (dle rozsahu a zvoleného papíru): 45 000 Kč tisk, 7 - 10 000 Kč sazba a zbytek roznos. Finančně podílet se budou i další partneři. Příspěvek z pirátského PaRo se bude počítat jako vklad naší strany do permanentního informování koalice Vlasta (tj. zjednodušeně řečeno do příspěvku na příští komunální volby).

Výsledek projektu

Výsledek projektu je fyzické vydání informačních novin pro Prahu 10 v nákladu téměř padesát tisíc kusů (47 000 kusů pokryje asi 2/3 domácností na Desítce). Rozdávat budeme osobně v ulicích a na metru, současně noviny roznášíme i do schránek a na vhodná veřejná místa (čekárny u lékařských ordinací apod.). Stejně jako v minulém roce plánujeme rozdávání a roznos Vlastních novin spojit s distribucí magistrátních Pirátských listů. Těch se nám na Praze 10 podařilo na podzim 2015 roznést skoro 10.000 ks.

Popis projektu

Praha 10 se po zrušení zdejší buňky ODS (s Milanem Richterem a dalšími) dočkala i zrušení obecních novin. Nemáme tu tudíž jako opoziční zastupitelé šanci ani na symbolický prostor v radničním tisku. Vlastní noviny chceme vydat už potřetí - tentokrát se zaměřením na chystané developerské projekty (a že jich tu je…). Pirátská podpora umožní, aby noviny vyšly v co největším nákladu.

Výzva k podpoře

Že na Praze 10 zrušili obecní noviny? Nevadí! Vydáme si Vlastní! Podpořte jejich vydání v co největším nákladu. Informovat budeme především o chystaných developerských záměrech a aktuálních kauzách.

© Piráti, 2020. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.